3. liga lubelsko-podkarpacka: Resovia skromnie pokonała Tomasovię

Marcin Trzyna
Resovia skromnie pokonała Tomasovię
Resovia skromnie pokonała Tomasovię fot. Krzysztof Kapica / nowiny24.pl
CWKS Resovia pokonała na wyjeździe Tomasovię Tomaszów Lubelski 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 80. minucie 16-letni Adrian Mołdoch.

Rzeszowianie od początku spotkania przeważali na boisku w Tomaszowie Lubelskim. Dobre okazje rozgrywali m.in. Szymon Kaliniec i Radosław Adamski, jednak najpierw dobrze interweniował golkiper gospodarzy, a strzał Adamskiego był minimalnie niecelny. Pod koniec pierwszej części spotkania również Tomasovia miała bardzo dobrą okazję do objęcia prowadzenia. Strzał Damiana Karwackiego z trudem wybronił Marcin Pietryka. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę świetną okazję zmarnowali Resoviacy. Kacper Rop znalazł się w polu karnym gospodarzy, oddał strzał na bramkę rywali, jednak dobrze interweniował Łukasz Bartoszyk.

Zwycięską akcję przeprowadziła w 80. minucie para zawodników, która na boisku pojawiła się w drugiej części spotkania. Jakub Ząbkiewicz dośrodkował piłkę w pole karne, a tam wyróżniający się świetnymi warunkami fizycznymi, 16-letni Adrian Mołdoch głową skierował ją do bramki Tomasovii. Wcześniej Mołdoch popisał się dwiema dobrymi akcjami, jednak dobrze interweniowali defensorzy gospodarzy.

Po 13. kolejkach 3. ligi lubelsko-podkarpackiej CWKS Resovia zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 24 punktów. Do liderujących Karpat Krosno rzeszowianie tracą 8 punktów. Tomasovia zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli z 10 punktami na koncie.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - CWKS Resovia 0:1