mtr
Artur Bżdżoła
- Jest o co grać - mówił przed sobotnim spotkaniem Ernest Kasia, prezes KS-u Wiązownica. Podkarpacki 3-ligowiec w przypadku wygranej mógł awansować na 14. miejsce w tabeli. Podlasie okazało się jednak zbyt mocne i wygrało 4:2. - Drugą połowę zagraliśmy słabo - przyznaje prezes Wiązownicy.

Mecz, który rozgrywany był na sztucznej murawie, od samego początku był dosyć otwarty; już w 6. minucie Podlasie wyprowadziło bardzo groźną akcję, ale instynktowną obroną popisał się Arkadiusz Cynar.

Podopieczni Jacka Piszczka próbowali zaskoczyć golkipera gości strzałami z dystansu, ale pierwsze dwie próby okazały się niecelne. W 13. minucie Wiązownica wykonywała rzut wolny z okolicy narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Kacper Wydra; 18-latek huknął na bramkę, piłka otarła się o głowę obrońcy i odbijając się od poprzeczki wpadła za linię bramkową.

Podlasie wyrównało w 32. minucie. Po rzucie wolnym wydawało się, że Wiązownica oddaliła zagrożenie, jednak piłka wróciła w pole karne i Tomasz Andrzejuk uderzeniem z kilku metrów pokonał Cynara. Miejscowi poszli za ciosem i po chwili było 2:1. Seria błędów bramkarza i obrońców zakończyła się golem strzelonym przez Kamila Kocoła.

Wiązownica wyrównała tuż przed przerwą po kontrze; Wydra popędził lewym skrzydłem, dograł w pole karne i akcję skutecznie wykończył Jakub Janik. 10 sekund po rozpoczęciu gry od środka, fantastyczną interwencją popisał się Cynar.

Druga odsłona nie była już tak efektowna, w poczynania obu zespołów wdarło się sporo nerwowości. - Co się przewrócą, to gwiżdżesz - krzyczeli z pretensjami do sędziego działacze i rezerwowi Podlasia.

Chwilę nieuwagi w defensywie Wiązownicy wykorzystał w 56. minucie Kocoł, który strzałem z pięciu metrów zanotował swoje 15. ligowe trafienie. W końcówce efektownym golem z ostrego kąta popisał się Kacper Dmitruk.

Goście mogli pokusić się jeszcze o kontaktową bramkę, ale gospodarzy uratował słupek.

- Drugą połowę zagraliśmy słabo. W pierwszej połowie byliśmy lepsi, ale po zmianie stron siedliśmy fizycznie

- mówi prezes Ernest Kasia.

Co w ekipie beniaminka przyniosą kolejne tygodnie? Po niedzieli klub przedstawi plany sparingowe. Zimą w Wiązownicy spodziewane są duże zmiany kadrowe.

Podlasie Biała Podlaska - KS Wiązownica 4:2 (2:2)

Bramki: 0:1 Wydra 13, 1:1 Andrzejuk 32, 2:1 Kocoł 38, 2:2 Janik 42, 3:2 Kocoł 56, 4:2 Dmitruk 82.

Podlasie: Kasperek – Szabaciuk, Kosieradzki, Nieścieruk, Skrodziuk, Całka (62 Mierzwiński ż), Andrzejuk (72 Golba ż), Zabielski, Kocoł, Martynek (68 Dmitruk), Chmielewski. Trener Rafał Borysiuk.

Wiązownica: Cynar - Kumor, Staszczak, Mac (72 H. Kasia), Gil (67 Buć), Lorenc, Janik, Bentkowski (90 Gliniak), Rop, A. Kasia (67 Michalik), Wydra. Trener Jacek Piszczek.

Sędziował Szczołko (Lublin).

To dość częste połączenie, bo piękne dziewczyny lubią piłkarzy i… odwrotnie. Być może właśnie dlatego pierwsza wicemiss Polonia Studentek Łodzi 2015 (obecnie modelka) Martyna Rybka-Flis poślubiła piłkarza PGE Stali Mielec Marcina Flisa, który kilka dni temu strzelił swoją pierwszą bramkę dla beniaminka PKO BP Ekstraklasy. Zobaczcie zmysłowe zdjęcia pięknej Martyny. KOLEJNE ZDJĘCIA PO KLIKNIĘCIU W STRZAŁKĘ W PRAWO GALERII!

Piękna i piłkarz – zobaczcie odważne zdjęcia Martyny Rybki-F...