4 liga piłkarska. Swornica Czarnowąsy Opole - OKS Olesno 3-1

Wiktor Gumiński
Marcin Rogowski bardzo mocno dał się we znaki drużynie z Olesna.
Marcin Rogowski bardzo mocno dał się we znaki drużynie z Olesna. Oliwer Kubus
Gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo i zrehabilitowali się za porażkę z pierwszej rundy.

Bohaterem spotkania był doświadczony pomocnik Swornicy Marcin Rogowski. To właśnie od jego przebłysku zaczęło się wszystko co dobre dla zespołu z Czarnowąs Opola. W 21. minucie zaskoczył on uderzeniem z dystansu dobrze dysponowanego golkipera OKS-u Dawida Sładka. Piłka po jego strzale wpadła idealnie pod poprzeczkę.

Nie był to jednak koniec popisów Rogowskiego, jeżeli chodzi o strzały z dalszej odległości. W ten sam sposób trafił raz jeszcze w końcówce pierwszej połowie, lecz tym razem futbolówka wpadła do siatki tuż przy słupku.

Po przerwie 37-letni zawodnik swojego dorobku strzeleckiego już nie poprawił, ale odegrał równie kluczową rolę przy trzeciej bramce dla Swornicy. Idealnie wyłożył bowiem piłkę Wojciechowi Scisło, który tylko dopełnił formalności. Tym samym grający trener miejscowych poprawił sobie humor, ponieważ w pierwszej połowie nie wykorzystał on rzutu karnego (jego próbę obronił Sładek).

- Po przegranym 1-3 meczu w Oleśnie wiedzieliśmy, że musimy nastawić się na twardą walkę - komentował Scisło. - Przeciwnicy również tym razem postawili niewygodne warunki, ale od początku do końca byliśmy stroną dominującą. Lepiej operowaliśmy piłką, dzięki czemu stworzyliśmy sobie dużo sytuacji. Wynik mógłby być bardziej okazały, gdyby nasz skuteczność była nieco lepsza.

Drużynę OKS-u stać było tylko na jedno trafienie, z rzutu karnego, którego autorem był Bartosz Kowalczyk.

- Popełniając tak proste błędy indywidualne w obronie nie mieliśmy prawa wywalczyć punktów ze Swornicą - przyznawał Grzegorz Świtała, trener oleskiej ekipy. - Mieliśmy też swoje szanse na zdobycie gola, ale trochę brakowało nam szczęścia. Z drugiej strony, gdyby nie Sładek, mogliśmy przegrać to starcie wyżej.

Swornica Czarnowąsy Opole - OKS Olesno 3-1 (2-0)
Bramki: 1-0 Rogowski - 21., 2-0 Rogowski - 38., 3-0 Scisło - 63., 3-1 Kowalczyk - 89. (karny).
Swornica: Tront - Klimczak, Krakowian, Jeleniewski, Ptak (90. min) - Rogowski (73. Grabowski), Sikorski (70. Maraszek), Filla, Scisło, Fiks (73. Bednarski) - Werner (65. Babanskyh). Trener Wojciech Scisło.
OKS: Sładek - Meryk, Krzymiński, A. Świerc, Kubacki (46. Ficek) - Wasser (46. Flak), Skowronek (70. Klinger), Jeziorowski, Hober (75. Węglarz), Dębski - Kowalczyk. Trener Grzegorz Świtała.
Żółte kartki: Ptak, Krakowian, Jeleniewski, Filla - Flak, Skowronek.
Czerwona kartka: Ptak (Swornica) - 90. min
Sędziował: Radosław Paszek (Kluczbork).
Widzów: 100.

Materiał oryginalny: 4 liga piłkarska. Swornica Czarnowąsy Opole - OKS Olesno 3-1 - Nowa Trybuna Opolska