Adam Buksa z dziesiątym goli w Turcji. Strzelił Antalyasporu z rzutu karnego w meczu z Sivassporem

Jacek Czaplewski
Adam Buksa robi furorę w lidze tureckiej
Adam Buksa robi furorę w lidze tureckiej Internet
Polacy za granicą. Adam Buksa strzelił dziesiątego gola w lidze tureckiej. Reprezentant Polski trafił z rzutu karnego, doprowadzając do wyrównania w domowym meczu Antalyaspor - Sivasspor (2:1). Z trybun widowisku przyglądali się zawodnicy i sztab Lechii Gdańsk.

Adam Buksa z dziesiątym golu dla Antalyasporu

Antalyaspor zaczął mecz od utraty bramki. W 13 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił nieprzypilnowany Fode Koita. Buksa próbował jeszcze ratować sytuację, ale był za daleko od rywala - to zresztą nie jego miał kryć w tej sytuacji.

W 28 minucie Buksa podszedł do jedenastki i jej nie zmarnował. Uderzył z lewej nogi bliżej lewego słupka, podczas gdy bramkarz rzucił się w drugą stronę. Oprócz niego w składzie znalazł się także drugi Polak, Jakub Kałuziński.

Antalyaspor objął prowadzenie jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po zamieszaniu w polu karnym i przypadkowej asyście drugiego stopnia Buksy, do siatki trafił Bośniak Dario Sarić.

W drugiej połowie Buksa jeszcze raz strzelił gola, ale sędzia go nie uznał z powodu spalonego. Na widowni zasiedli m.in. piłkarze Lechii Gdańsk obecni w Turcji na zgrupowaniu przed rundą wiosenną.

Buksa jest najlepszym polskim strzelcem w lidze tureckiej i czwartym strzelcem w ogóle. Spory dystans dzieli go jedynie do lidera, Edina Dżeko (Fenerbahce), który wbił szesnaście bramek.

Trener Pogoni Szczecin zostanie selekcjonerem Szwecji?

O tej samej porze w Turcji rozpoczął się drugi "polski" mecz z udziałem Krzysztofa Piątka (Basaksehir) i liderującego w tabeli Sebastiana Szymańskiego (Fenerbahce), który zdobył dotąd o jedną bramkę mniej od Buksy.

Adam Buksa nie umiał odnaleźć się po kontuzji we francuskim Lens. Wypożyczenie do Antalyasporu na początku tego sezonu stało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Snajper trafił właśnie dziesiąty raz w dwudziestym występie. Ma też na koncie dwie asysty.