Bayern Monachium wygrał, Harry Kane strzelił. Dystans do rekordu Roberta Lewandowskiego topnieje w ekspresowym tempie

Jacek Czaplewski
Bayern - Borussia 3:1. Harry Kane z golem
Bayern - Borussia 3:1. Harry Kane z golem PAP/EPA
Liga niemiecka. Harry Kane jest na dobrej drodze, by przebić strzelecki rekord Roberta Lewandowskiego w pojedynczym sezonie Bundesligi. Anglik w zwycięskim meczu Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach (3:1) dał prowadzenie. Trafił już po raz 24. w sezonie.

Bundesliga. Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach 3:1

Bayern zaczął mecz od utraty bramki. Przed przerwą do wyrównania doprowadził nastoletni Aleksandar Pavlović. Dopiero w 70 minucie mistrz odwrócił wynik. Kane wykorzystał błąd bramkarza po dośrodkowaniu. Snajper głową z okolicy dziesiątego metra wbił piłkę do siatki.

- Ależ dostał prezent. Zawsze jest tam, gdzie być powinien. Korzysta z niepewnej interwencji Moritza Nicolasa - tłumaczyli komentatorzy Viaplay, Rafał Wolski i Tomasz Urban.

Wynik na 3:1 dla Bayernu też głową, lecz po centrze z rzutu wolnego ustalił stoper Matthijs de Ligt. To szesnaste zwycięstwo w sezonie. Dzięki niemu strata do liderującego Bayeru Leverkusen wynosi zaledwie dwa punkty. Bezpośredni hit już 10 lutego.

Kamil Piątkowski z czerwoną kartką, nie zagra z FC Barceloną

Tak Harry Kane strzelił gola w meczu Bayern - Borussia M'Gladbach:

Kane ma jeszcze 14 meczów, by wyśrubować albo co najmniej wyrównać rekord Lewandowskiego. W tej chwili wykonał blisko 49 procent planu.

W tygodniu Kane został zapytany przez dziennikarzy o walkę z rekordami Lewandowskiego i Gerda Muellera. - Bycie porównywanym z tymi nazwiskami to wspaniała rzecz, zwłaszcza w pierwszym sezonie. To oznacza, że robię coś dobrze - odparł Anglik.

Harry Kane w Bundeslidze:

• 20 meczów
  • 24 gole
  • 5 asyst

Oceny za mecz Bayern - Borussia według dziennika Bild:

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Tytułu broni Raków Częstochowa, ale liderem po jesieni jest Śląsk Wrocław, a chętnych na mistrzostwo nawet sześciu. Kto dysponuje potencjalnie najmocniejszym składem? Oto optymalne jedenastki sześciu czołowych zespołów.

PKO Ekstraklasa. Kandydaci na mistrza Polski. Kto ma najmocn...