Biało-czerwoni grali w klubach. Podsumowanie kolejki

Piotr Kupisz
Za nami kolejna runda ligowych zmagań na europejskich boiskach. Jak w barwach klubowych prezentowały się orły Waldemara Fornalika?

Przemysław Tytoń, PSV Eindhoven
Drużyna Przemysława Tytonia wygrała po emocjonującym meczu z Willem II Tilburg 3:2. Niestety, nasz bramkarz mecz oglądał z ławki rezerwowych.

Łukasz Piszczek, Borussia Dortmund
Nasz prawy obrońca rozegrał pełne 90 minut w przegranym meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen. Polak, od ekspertów niemieckiego magazynu "Kicker", otrzymał otrzymał notę 4 (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki).

Marcin Wasilewski, Anderlecht Bruksela
W 11. kolejce ligi belgijskiej Anderlecht pokonał Waasland-Beveren 2:0 i awansował na pozycję lidera. Marcin Wasilewski nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

Kamil Glik, Torino
Bohater meczu Polska - Anglia, nie wystąpił w meczu 8. kolejki Serie A pomiędzy Palermo i Torino (0:0). Kamil Glik całe spotkanie obserwował z ławki rezerwowych. Jego absencja wynikała z faktu, iż oba te kluby posiadają po 50 procent karty zawodniczej naszego obrońcy.

Jak oni strzelają? Przegląd bramek Polaków (odc. 8) [WIDEO]

Jakub Wawrzyniak, Legia Warszawa
Legia Warszawa swoje spotkanie z Pogonią Szczecin rozegra dopiero dziś, kończąc w ten sposób 8. kolejkę polskiej Ekstraklasy.

Paweł Wszołek, Polonia Warszawa
Skrzydłowy reprezentacji Polski rozegrał pełne 90 minut w wygranym spotkaniu z Ruchem Chorzów. Młody pomocnik pokazał się z dobrej strony, stwarzał ciągłe zagrożenie pod bramką rywali oraz miał czynny udział przy bramce Czarnych Koszul na 2:1.

Eugen Polanski, Mainz 05
Drużyna Polanskiego zremisowała na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 2:2. Polski pomocnik całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Grzegorz Krychowiak, Reims
W meczu 9. kolejki Ligue 1, Krychowiak rozegrał całe spotkanie. Drużyna Reims przegrała na wyjeździe z PSG 0:1, a Polak w 44. minucie obejrzał żółtą kartkę. Za to spotkanie, od dziennikarzy "L'Equipe", otrzymał notę 6 (1-10).

Kamil Grosicki, Sivaspor
Przegrany mecz z Antalyasporem polski skrzydłowy rozpoczynał w podstawowej jedenastce. W 12. minucie obejrzał żółtą kartkę, a w 38. wpisał się na listę strzelców.

Fornalik vs. Smuda. Obecny selekcjoner nokautuje poprzednika!

Ludovic Obraniak, Girondins Bordeaux
Ludo rozegrał bardzo dobre zawody, był aktywny przez całe spotkanie. W 18. minucie popisał się ładną główką i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Mecz z Lille zakończył się jednak remisem, a dziennikarze "L'Equipe" przyznali Polakowi notę 7 (1-10).

Robert Lewandowski, Borussia Dortmund
W przegranym meczu z Schalke, Robert nie mógł znaleźć sobie odpowiedniego miejsca na boisku. Dodatkowo, w jego grze wyraźnie dało się zaobserwować zmęczenie po meczu eliminacyjnym z Anglią. W 55. minucie, po dośrodkowaniu Marco Reusa, Lewy strzelił bramkę kontaktową, która ostatecznie nie uratowała Dortmundczyków. Od magazynu "Kicker", Polak otrzymał identyczną notę jak Łukasz Piszczek, 4.

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Ariel Borysiuk (FC Kaiserslautern), Arkadiusz Milik (Górnik Zabrze)

Mierzejewski oraz Borysiuk nie znaleźli się w kadrach meczowych swoich zespołów. Arkadiusz Milik rozegrał całe spotkanie, a w 40. minucie meczu z Koroną Kielce wpisał się na listę strzelców.