Błękitni pokonali na wyjeździe Nadwiślana w pojedynku drużyn z dołu tabeli

Grzegorz Drążek/Głos Szczeciński
ANDRZEJ BANAŚ/GAZETA KRAKOWSKA
W spotkaniu kończącym dwudziestą kolejkę II ligi Błękitni Stargard wygrali na wyjeździe z Nadwiślanem Góra 2:1.

Po zimowej przerwie drugoligowcy rozegrali pierwsze mecze. Błękitni Stargard grali dzisiaj na wyjeździe z Nadwiślanem Góra. To było spotkanie zespołów, które po dziewiętnastu kolejkach plasowały się na dole tabeli. Stargardzianie mieli trzy punkty więcej.

W pierwszej połowie na prowadzenie wyszli goście. W 26. minucie celnie spoza pola karnego uderzył Paweł Lisowski, który miał ligowy debiut w Błękitnych.

Krótko po przerwie, w 49 minucie, Bartosz Flis podwyższył prowadzenie stargardzkiego zespołu. Rywale odpowiedzieli jednym trafieniem. W 64 minucie Marka Ufnala pokonał z karnego Bartłomiej Wasiluk. Więcej goli nie było. Błękitni wygrali 2:1 i przesunęli się na trzynaste miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę o godzinie 14 zagrają u siebie z Radomiakiem Radom.

Nadwiślan Góra - Błękitni Stargard 1:2 (0:1)

Bramki: Wasiluk 64 - Lisowski 26, Flis 49.

Nadwiślan: Robert Błąkała - Piotr Ceglarz, Filip Korneta, Szymon Jarosz, Mateusz Wójcik - Dawid Ogrocki (46 Mateusz Skrobol), Dawid Kaszok (78 Patryk Widuch), Bartłomiej Wasiluk, Kamil Bętkowski (74 Michał Bedronka), Sławomir Musiolik (46 Przemysław Piwowarczyk) - Mohamed Essam.

Błękitni: Marek Ufnal - Franciszek Siwek, Arkadiusz Jasitczak, Patryk Baranowski, Patryk Bednarski - Maciej Więcek, Maciej Kazimierowicz, Paweł Lisowski, Bartosz Flis (70 Radosław Wiśniewski), Wojciech Fadecki (59 Bartłomiej Zdunek) - Michał Magnuski.

żółte kartki: Wasiluk, Ogrocki, Essam, Bedronka - Lisowski.
czerwona kartka: Bartłomiej Wasiluk (90. minuta, Nadwiślan, za drugą żółtą).

sędzia: Paweł Malec (Łódź).