MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Bramkowy remis Szkocji ze Szwajcarią na Euro 2024. Emocje do samego końca

Jacek Czaplewski
Szkocja - Szwajcaria 1:1. Tierney został odwieziony do szpitala
Szkocja - Szwajcaria 1:1. Tierney został odwieziony do szpitala PAP/EPA
Remisem 1:1 zakończył się drugi środowy mecz grupy A między Szkocją a Szwajcarią. Na stadionie w Kolonii potencjalnie padła najładniejsza bramka turnieju. Kipiało od emocji. Jedni i drudzy do samego końca walczyli o pełną pulę, przy czym to Szkoci wydawali się bliżsi szczęścia. Był też polski wątek, bo za rozstrzyganie kontrowersji na VAR odpowiadali sędziowie Tomasz Kwiatkowski - Bartosz Frankowski. W tabeli prowadzą Niemcy dzięki ograniu do zera Węgrów (2:0).

Euro 2024. Wynik meczu Szkocja - Szwajcaria 1:1

Szkoci świetnie zareagowali na porażkę z Niemcami (1:5). - Udowodnili, że potrafią grać na wysokiej intensywności. A Szwajcarzy rozczarowali - stwierdził komentujący w TVP Radosław Gilewicz. - Gdyby stracili drugiego gola to zostaliby ukarani za bierność w drugiej połowie - dodawał.

Wynik został ustalony jeszcze przed przerwą. Prowadzenie objęli Szkoci. W 13 minucie to Scott McTominay zwieńczył szybką akcję. Trafił do siatki po nodze ostatniego obrońcy, którym okazał się interweniujący Fabian Schär.

Doskonały gol na Euro 2024. Xherdan Shaqiri po prostu to ma

Szwajcaria odpowiedziała zjawiskowym golem specjalisty w tym fachu, Xherdana Shaqiriego. Pomocnik kopnął w samo okienko po przechwyceniu piłki. Tym samym jest jedynym piłkarzem, który trafił raz na trzech Euro i trzech Mundialach z rzędu.

Przed Szwajcarią (4 punkty) mecz z Niemcami. Szkocja (1 punkt) zagra z Węgrami (0 punktów). Na razie pewni gry w 1/8 finału są gospodarze turnieju.

Piłkarz meczu: Manuel Akanji