Dariusz Kuczmera
Piłkarze Widzewa zremisowali w Krakowie z Cracovią. Łodzianie byli blisko zwycięstwa, stracili gola w ostatniej minucie meczu. Taka jest piłka. Widzew strzelił Legii gola w ostatniej fazie spotkania, teraz tak samo gola stracił.

Pierwszego gola łodzianie stracili w 10 minucie po rogu. W polu bramkowym wyżej od Rafała Gikiewicza skoczył Eneo Bitri i głową pokonał naszego bramkarza. To gol, który trzeba zapisać na konto naszego golkipera. Może warto, by w meczu z Koroną dać szansę Ivanowi Krajcirikowi?
Tak padła pierwsza bramka dla Cracovii:

Jedenaście minut później widzewiacy wyrównali. Już przed meczem z Legią Mateusz Żyro mówił o golu i ewentualnej cieszynce. Zadanie wykonał w Krakowie i popisał się celną główką. Z dłoni ułożył kształt serca i ten symboliczny gest skierował w stronę widowni. W Krakowie (w Wiśle) gra jego brat Michał, pewnie była też rodzina widzewiaka.
Tak widzewiacy wyrównali po golu Mateusza Żyro:

Wynik 1:1 utrzymywał się do 85 minuty. Wówczas Sebastian Kerk wykonywał rzut wolny, zagrał do Mateusza Żyro, ten podał do Marka Hanouska. Strzał Marka piętą obronił bramkarz Cracovii, ale wobec dobitki Bartłomieja Pawłowskiego był całkowicie bezradny.
Tak w 85 minucie gola na 2:1 dla Widzewa strzelił Bartłomiej Pawłowski.

Kiedy wydawało się, że łodzianie dowiozą korzystny wynik do końca. Michał Rakoczy strzelił z linii pola karnego w okienko. Tak oto mecz zakończył się zasłużonym remisem.
Tak wyrównał w ostatniej minucie gry Michał Rakoczy:

Cracovia - Widzew Łódź 2:2 (1:1)
1:0 Eneo Bitri (10), 1:1 Mateusz Żyro (21), 1:2 Bartłomiej Pawłowski (85), 2:2 Michał Rakoczy (90).
Cracovia: Sebastian Madejski - Otar Kakabadze, Virgil Ghiță, Eneo Bitri, Andreas Skovgaard, Davíð Kristján Ólafsson (71, Paweł Jaroszyński) - Patryk Makuch, Jani Atanasov (77, Karol Knap), Patryk Sokołowski (60, Takuto Oshima), Mikkel Maigaard (61, Michał Rakoczy) - Benjamin Källman (72, Filip Rózga). Trener: Jacek Zieliński.
Widzew: Rafał Gikiewicz - Paweł Zieliński, Mateusz Żyro, Serafin Szota, Andrejs Cigaņiks (90, Luís Silva) - Fábio Nunes (80, Mato Miloš), Fran Álvarez (90, Dominik Kun), Marek Hanousek, Antoni Klimek (71, Dawid Tkacz) - Imad Rondić (80, Sebastian Kerk), Bartłomiej Pawłowski. Trener: Daniel Myśliwiec.
żółta kartka: Skovgaard.
sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 10.111.