Derby dla Lechii

Mariusz Wiwatowski
Lechia Gdańsk 2:1 Arka Gdynia
Lechia Gdańsk 2:1 Arka Gdynia Maciej Głombiowski/glombiowski.net
Lechia Gdańsk wygrywa w pierwszym spotkaniu rundy na swoim stadionie z gdyńską Arką 2-1 . Mecz prowadzony w dobrym szybkim tempie mógł podobać się publiczności, indywidualne błędy zaowocowały ustaleniem wyniku.

Arka objęła prowadzenie po stracie piłki przez Huberta Wołąkiewicza w starciu z Wachowiczem i ten lewą nogą wyprowadza Arkę na prowadzenie. Krycie na radar zemściło się na zawodnikach z Gdyni kiedy to Karol Piątek, osamotniony w polu karnym przedłuża strzał kolegi z drużyny i w ten sposób doprowadza do wyrównania. Na tym nie koniec bo, w ostatniej minucie pierwszej połowy na 2-1 z rzutu karnego, po faulu na Łukaszu Surmie, Roberta Bednarka, kapitan biało zielonych zdobywa swoją drugą bramkę, jak się okazało , zwycięską.