El. Euro 2012: Izrael wygrał z Maltą

Michał Wieczorek
W Ramat Gan, w drugim meczu eliminacji mistrzostw Europy 2012, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie, Izrael wygrał z Maltą 3:1. Hat-trickiem popisał się Yossi Benayoun.

Grupa F

Izrael 3:1 Malta

1:0 Yossi Benayoun 2
1:1 Jamie Pace 38
2:1 Yossi Benayoun 64 (k)
3:1 Yossi Benayoun 75

Żółte kartki: Benayoun (Izrael) - Bogdanovic, Cohen, Pace (Malta)
Sędzia: Said Ennjimi (Francja)

Izrael: Dudu Aouate, Tal Ben Haim, Dani Bondarv, Beram Kayal (86 Eyal Golasa), Almog Cohen, Lior Refaelov, Yossi Benayoun, Eran Zahavi (51 Gil Vermouth), Ben Sahar (73 Shlomi Arbeitman), Dedi Ben-Dayan, Tamir Cohen

Malta: Andrew Hogg, Jonathan Caruana, Carlo Mamo, Gareth Sciberras, André Agius, Daniel Bogdanovic (57 Andrew Cohen), Roderick Briffa (82 Clayton Failla), Michael Mifsud, Shaun Bajada, Edwards Herrera (80 Emmanuel Muscat), Jamie Pace

Statystyki:
Faule: 13-15
Rzuty rożne: 9-5
Spalone: 1-1
Strzały niecelne: 5-2
Strzały celne: 11-1

Głównie dzięki znakomitej postawie kapitana Yossi Benayouna Izrael pokonał przed własną publicznością Maltę 3:1 (1:1) w swoim pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy. 30-letni pomocnik Chelsea Londyn był strzelcem wszystkich goli. Dla Malty trafił Jamie Pace.

Benayoun po raz pierwszy trafił do siatki w 7. minucie, a w 64. minucie wykorzystał rzut karny. Bramkarza Andrew Hogga udało mu się oszukać jeszcze raz - w 75. minucie.

To był pierwszy mecz rozegrany w grupie F. W piątek odbędą się spotkania Łotyszy z Chorwatami i Greków z Gruzinami.

Pozostałe mecze w grupie F:

3 września, piątek
Ryga: Łotwa - Chorwacja (20.00)
Pireus: Grecja - Gruzja (20.45)

Do dzisiejszego dnia odbył się tylko jeden mecz w ramach el. Euro, Estonia pokonała Wyspy Owcze 2:1.

Eliminacje na dobre ruszą w piątek, kiedy do walki staną 44. zespoły z całej Europy. Relacja LIVE z tych meczów w serwisie Ekstraklasa.net!