El. Mistrzostw Europy U-17: Polska wygrała z Liechtensteinem 4:0

Marcin Trzyna
Mirosław Szozda
Reprezentacja Polski U-17 pokonała Liechtenstein 4:0 w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy. Mecz rozgrywany był w stolicy Gruzji - Tbilisi, gdzie odbywa się eliminacyjny turniej.

Polacy wyszli na prowadzenie w 26. minucie, wówczas piłkę do własnej bramki skierował Phipip Seemann. Kolejne bramki padały po zmianie stron. Na 2:0 w 43. minucie spotkania podwyższył pomocnik Legii Warszawa, Krystian Bielik. Po godzinie gry było już 3:0, piłkę do bramki Liechtensteinu skierował piłkarz Lecha Poznań, Kamil Jóźwiak. Wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił Kamil Wojtkowski, który wykorzystał rzut karny.

Dzięki tej wygranej Polacy zapewnili sobie awans do kolejnej rundy eliminacyjnej. Wcześniej podopieczni Roberta Wójcika ograli Estonię 4:0. W piątek polscy piłkarze zmierzą się z Gruzją, która dziś pokonała Estonię 2:1.

Polska - Liechtenstein 4:0 (1:0)
26' Philip Seemann (samobój), 43' Krystian Bielik, 60' Kamil Jóźwiak, 80' Kamil Wojtkowski (rzut karny)