Elana Toruń ograła wicelidera z Bytowa

Łukasz Urbański
Elana Toruń pokonała Bytovię
Elana Toruń pokonała Bytovię Patryk Młynek/torun.naszemiasto.pl
Piłkarze Elany Toruń wygrali z Bytovią Bytów w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej przed własną publicznością 2:1 (0:0). Zwycięską bramkę dla żółto-niebieskich zdobył pięć minut przed końcem meczu wprowadzony po przerwie Maciej Melerski.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Aktywny na początku meczy był Wojciech Pięta, który raz za razem atakował bramkę Elany. W 17. minucie 37-letni pomocnik gości groźnie uderzał z rzutu wolnego tuż nad murem, lecz świetną interwencją popisał się Przemysław Kryszak. Torunianie odpowiedzieli 20 minut później, kiedy po doskonałym prostopadłym podaniu Adama Młodzieniaka w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Karol Lewandowski, jednak został powstrzymany przez Macieja Gosomskiego.

Po zmianie stron coraz lepiej na boisku lepiej radzili sobie przyjezdni. W 57. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i ogromnym zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki wpakował kapitan gości Łukasz Wróbel. Gracze z Bytowa za mocno uwierzyli, że mają już 3 punkty w garści i zemściło się to na nich w końcówce spotkania. Najpierw kwadrans przed końcem spotkania do wyrównania po strzale zza pola karnego doprowadził Patryk Ciężkowski, a 10 minut później zwycięską bramkę po idealnym podaniu Krzysztofa Elsnera zdobył Maciej Melerski. Goście do końca próbowali zdobyć bramkę, jednak defensywa gospodarzy spisywała się bez zarzutów i wynik nie uległ już zmianie.

- Zespołowi, któremu bardziej zależało dzisiaj na zwycięstwie te zwycięstwo odniósł – powiedział po meczu zdenerwowany trener Bytovii, Waldemar Walkusz.

Elana Toruń - Bytovia Bytów 2:1 (0:0)

Bramki: Patryk Ciężkowski 75, Maciej Melerski 85 - Łukasz Wróbel 57

Elana: Kryszak - Zamiatowski, Więckowski, Wypij, M.Wróbel - Buszko, Świderek (69. Melerski) - Ciężkowski (81. Nowasielski, 90. Bołądź), Młodzieniak, Elsner (90. Kikowski) - Lewandowski

Bytovia: Gostomski - Ł. Wróbel, Kowalski (82. Bojas), Szałek, Szmidke - Kajca, Pietroń, Ambroziak (58. Kołodziejski), Jaganek - Pięta (73. Gajtkowski), Hirsz

Żółte kartki: Ciężkowski, Młodzieniak