Feyenoord rozbił Cambuur i zapewnił sobie wicemistrzostwo Holandii (ZDJĘCIA)

mgs
Piłkarze Feyenoordu Rotterdam w przedostatniej kolejce Eredivisie rozbili Cambuur Leeuwarden 5:1 i zdobyli wicemistrzostwo Holandii.

Drużyna Feyenoordu urządziła sobie w Rotterdamie prawdziwy festiwal strzelecki. Gospodarze dzisiejszego spotkania rozpoczęli pogrążanie rywala w 23. minucie, kiedy jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Ruud Vormer, który płaskim strzałem tuż przy słupku pokonał Zeinstra.

Goście szybko doprowadzili do wyrównania, a w 23. minucie Martijna Barto znalazł się w sytuacji sam na sam z Lamprou i pokonał golkipera Feyenoordu. Na tym jednak szczęście przyjezdnych się zakończyło, a po przerwie rozpoczął się prawdziwy pogrom Cambuur Leeuwarden.

Od 49. minuty Feyenoord strzelił przeciwnikom aż cztery bramki. W drugiej części spotkania gole zdobywali kolejno Tonny Vilhena, dwukrotnie Graziano Pelle oraz Jean Paulo Boetius.

Siódma ligowa wygrana z rzędu zapewniła piłkarzom Ronalda Koemana tytuł wicemistrzów Holandii.

Feyenoord Rotterdam - Cambuur Leeuwarden 5:1

Bramki: 23. Vormer, 49. Vilhena, 72. Pellè, 87. Vilhena, 90. Boëtius – 43. Barto

Kartki: 9. Droste, 44. Dijkstra, 60. Lukoki

Feyenoord Rotterdam: Lamprou – Mathijsen, Janmaat (66' Van Beek), de Vrij, Martins Indi (46' Boëtius), Kongolo, Vormer, Clasie, Vilhena, Pellè, Schaken (78' Nelom)

Cambuur Leeuwarden: Zeinstra – Leeuwin (76' Hemmen), Droste, Dijkstra, El Makrini, van Moorsel, Bakker (66' Ritzmaier), Bijker, Barto, Lukoki, Manu (33' Ogbeche)