Flota przełamuje się na Odrze

Marcin Szczepański
Kolejarz Stróże - Flota Świnoujście 1:1
Kolejarz Stróże - Flota Świnoujście 1:1 Adrian Szpyrka (kolejarzstroze.pl)
Kibice w Świnoujściu w końcu doczekali się zwycięstwa swojego zespołu. W meczu z Odrą Wodzisław padła tylko jedna bramka, a bohaterem "Wyspiarzy" został najlepszy strzelec zespołu Charles Uchenna Nwaogu.

Flota, która nie potrafiła wygrać w trzech ostatnich spotkaniach, w których mierzyła się z beniaminkami, zwycięstwo odniosła w końcu w meczu ze spadkowiczem. Przed spotkaniem kibice w Świnoujściu z obawą podchodzili do meczu, ponieważ rywal w poprzedniej kolejce pewnie pokonał Piasta Gliwice 3:1, a "Flociarze" ulegli zespołowi ze strefy spadkowej 1:2.

Obawy okazały się jednak bezpodstawne. W pierwszej połowie wyraźnie przeważali bowiem gospodarze. Po kilku niewykorzystanych okazjach w końcu w 36. minucie przełamał się najlepszy strzelec zespołu i lider klasyfikacji strzelców Charles Uchenna Nwaogu. Nwaogu uderzył z pola karnego, piłkę próbował zablokować jeszcze Andrzej Rybski, jednak bezskutecznie i było 1:0.

W drugiej połowie do odrabiania strat rzuciła się Odra, jednak dogodnych sytuacji nie wykorzystali zarówno Szymon Jary, Andrzej Rybski, Koba Shalamberidze i Marcin Chmiest, który spudłował w ostatnich sekundach spotkania.