Fornalik: Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Było sporo dobrej piłki

Jacek Czaplewski, x-news
Selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik pogratulował na pomeczowej konferencji swoim podopiecznym, którzy zdołali pokonać Duńczyków 3:2, choć do przerwy przegrywali 1:2.

Polacy wrócili z dalekiej podróży. Dania pokonana na PGE Arenie

- Jesteśmy zadowoleni z wyniku. W drugiej połowie drużyna pokazała, że potrafi odwrócić losy meczu. Było dziś sporo dobrej piłki. Fajnie, że udało nam się podnieść i pokazać kilka dobrych akcji, w których byliśmy skuteczni. Odbiór tego meczu jest pozytywny.

Fornalik przyznał, że Robert Lewandowski sam poprosił o zmianę, ale nie chciał komentować jego zachowania, kiedy na jedną ze sugestii szkoleniowca ostentacyjnie machnął ręką. Chwalił natomiast Waldemara Sobotę za gola i za cały jego występ. - Waldek od dłuzszego czasu jest w bardzo dobrej dyspozycji i ciesze się, że potwierdził to w kadrze. Składam jemu gratulacje. Reszcie tez, bo pokazała charakter w trudnym momencie.

Selekcjoner reprezentacji Polski nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć na to, kto jest numerem jeden w bramce. - Postawimy na bramkarza, który zagwarantuje więcej bezpieczeństwa. Czy Szczęsny, czy Boruc - nie wiem. Zależy to też od meczów w lidze angielskiej.