Fortuna 1 Liga. Bytovia kontynuuje serię wyjazdowych zwycięstw. Dziś pokonała ŁKS w Łodzi

red
Karolina Misztal
Fortuna 1 Liga. Bytovia potwierdziła dziś, że gra o wiele lepiej, niż zakładano przed rozpoczęciem sezonu. Drużyna po kompletnej przebudowie radzi sobie nadzwyczaj dobrze i po meczu z ŁKS-em kontynuuje serię wyjazdowych zwycięstw. W Łodzi bytowianie wygrali 3:2, mimo że to gospodarze w teorii chcą zapukać do bram Ekstraklasy.

Pierwszy gol dla Bytovii padł w 26. minucie spotkania. Letniowski zagrał z Jakóbowskim świetną akcję, piłkę na 17. metrze dostaje ten drugi, po czym wycofuje do kolegi z drużyny, który wewnętrzną częścią stopy uderzył w stronę prawego dolnego rogu bramki. Futbolówka wturlała się do siatki! Łodzianie rzucili się do odrobienia straty i niewiele brakowało, by przy al. Unii znowu był remis! Dani Ramirez trafił jednak w boczną siatkę.

Dużo pecha miał w tym spotkaniu Maksymilian Rozwandowicz. W 63. minucie bardzo dobre dośrodkowanie Burkhardta na bliższy słupek. Piłka odbiła się od Rozwandowicza i wpadła do bramki tuż przy prawym słupku. Gol samobójczy zawodnika ŁKS-u.

Łodzianie cierpieli na brak pomysłu na grę. Tego nie można było powiedzieć o zespole gości. W 71. minucie dobili beniaminka. Rezerwowy napastnik Gracjan Jaroch uderzył z kilkunastu metrów "pod ladę", a Michał Kołba był bez szans wobec tego uderzenia.

W ostatnim kwadransie gospodarzy stać było na odrobienie strat, ale ewidentnie zabrakło im czasu. W 76. minucie Widejko wyskoczył najwyżej do centry z narożnika i główką z okolic pola bramkowego pokonał Witana. Na ostatnie minuty kontakt złapał Rafał Kujawa, jednak jego trafienie tylko powiększyło apetyty kibiców. Świetne dośrodkowanie Daniego Ramireza z lewej flanki na 5. metr. Tam znienacka pojawił się Kujawa, który wolejem posłał piłkę do bramki mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza.

Piłkarz meczu: Michał Jakóbowski