Fortuna 1. Liga. Remisy czołowych drużyn na zapleczu Ekstraklasy. Lechia Gdańsk będzie miała szansę dogonić lidera

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
Przemyslaw Swiderski
Trzeci w tabeli GKS Tychy zremisował na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:2, a czwarty Motor Lublin u siebie z Polonią Warszawa 1:1 w sobotnich meczach 23. kolejki 1. ligi piłkarskiej. W piątek spotkanie lidera Arki Gdynia z Wisłą Kraków też zakończyło się remisem - 1:1.

23. kolejka Fortuna 1. Ligi. Dużo remisów

Tyszanie w ciekawie zapowiadającym się meczu w Legnicy dwukrotnie przegrywali, ale za każdym razem potrafili doprowadzić do wyrównania. Na bramkę Damiana Michalika w 10. minucie odpowiedział kilkadziesiąt sekund później Bartosz Śpiączka. W 21. minucie legnicki zespół znów prowadził (Mehdi Lehaire), ale w 53. minucie wynik na 2:2 ustalił z rzutu karnego Wiktor Żytek. W tabeli GKS Tychy jest trzeci z dorobkiem 41 pkt, a Miedź szósta - 36.

Prowadzi Arka - 44 pkt, przed Lechią Gdańsk - 41. Gdynianie rozegrali w piątkowy wieczór szlagierowe spotkanie z piątą Wisłą Kraków (38), zakończone remisem 1:1. To oznacza koniec zwycięskiej serii Arki, która wygrała trzy poprzednie mecze w 2024 roku. Gospodarze prowadzili od 13. minuty po golu prezentującego wysoką formę Olafa Kobackiego. To już 11. ligowe trafienie 22-letniego skrzydłowego, ale kwadrans przed końcem wyrównał Szymon Sobczak.

- Nie dojechaliśmy na pierwszą połowę. W przerwie nie rozmawialiśmy o taktyce, tylko o nastawieniu, żeby wrócić do rywalizacji - przyznał później trener gości Albert Rude.

Remisów drużyn walczących o ekstraklasę nie potrafił wykorzystać czwarty w tabeli Motor (40). W starciu beniaminków lubelscy piłkarze zremisowali u siebie z walczącą o utrzymanie Polonią 1:1, choć długo prowadzili po golu głową sprowadzonego w lutym pięciokrotnego reprezentanta Słowacji Samuela Mraza. W 77. minucie wyrównał z rzutu karnego Szymon Kobusiński. Piłkarze "Czarnych Koszul" na zwycięstwo czekają od 27 października, lecz mogą się pocieszać, że po raz drugi z rzędu nie przegrali (poprzednio 1:1 u siebie z Chrobrym Głogów). W tabeli zajmują 16. miejsce z dorobkiem 21 pkt.

W innym sobotnim meczu 13. Chrobry Głogów (26) pokonał u siebie 2:1 plasującą się bezpośrednio za nim Stal Rzeszów (23). Wszystkie bramki padły w końcówce spotkania, między 89. i 90+3. minutą.

W niedzielę przed szansą doścignięcia lidera stanie druga obecnie Lechia. Gdańszczanie zmierzą się o godz. 12.40 na wyjeździe, na drugim końcu kraju, z przedostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała, które nie wygrało żadnego meczu od czasu wznowienia rozgrywek po zimowej przerwie. Tego dnia odbędą się też dwa inne spotkania, a 23. kolejkę zakończy poniedziałkowe starcie Wisły Płock z Górnikiem Łęczna. Bezpośrednią promocję do ekstraklasy uzyskają dwie najlepsze drużyny, a o trzecią przepustkę powalczą - w dwustopniowych barażach - ekipy z miejsc 3-6. Natomiast do 2. ligi spadną trzy ostatnie drużyny. (PAP)

FORTUNA 1 LIGA w GOL24

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...