Fortuna 1 Liga. Trzy gole i czerwona kartka. Bytovia rozbiła Garbarnię i wskoczyła na fotel lidera

krk
Lukasz Capar Polska Press
Fortuna 1 Liga. Garbarnia Kraków doznała drugiej porażki na stadionie przy Reymonta. Podopieczni Mirosława Hajdy na zakończenie 3. kolejki ulegli Bytovii Bytów 0:3. "Brązowi" ułatwili zadanie swoim rywalom. Już w 4. minucie Arkadiusz Garzeł zanotował samobójcze trafienie, a w drugiej połowie z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Przemysław Lech. Dublet dla gości ustrzelił Michał Jakóbowski. Bytowianie niespodziewanie objęli prowadzenie na zapleczu Ekstraklasy.

Zawodnicy Garbarni w starciu z Bytovią liczyli na pierwszą wygraną w sezonie. W ten sposób sprawiliby urodzinowy prezent szkoleniowcowi. W piątek Mirosław Hajdo skończył 48 lat. Z tych planów nic nie wyszło. Już w 4. minucie Mateusz Kuzimski z Bytovii przeprowadził akcję, po której interweniujący wślizgiem Arkadiusz Garzeł umieścił futbolówkę we własnej bramce.

Od 66 minuty Garbarnia musiała radzić sobie w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę po faulu na Jakubie Kuzdrze zobaczył Przemysław Lech. Goście szybko wykorzystali grę w przewadze. Po dośrodkowaniu Dawida Witkowskiego piłkę uderzył Michał Jakóbowski, a ta po rykoszecie zatrzepotała w siatce.

Pięć minut przed końcem spotkania Jakóbowski skompletował dublet. Po zagraniu Kuzdry zawodnik gości przelobował Michała Cabaja, a futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i znalazła się w siatce.

Piłkarz meczu: Michał Jakóbowski