- Wszystkie kluby Fortuna 1 Liga, będą starały się podejmować solidarne decyzje, aby w tym trudnym momencie mówić wspólnym głosem. W najbliższym czasie każdy z klubów indywidualnie będzie podejmował rozmowy z zawodnikami i sztabami szkoleniowymi. Rekomendowane będzie czasowe ograniczenie wynagrodzeń (do momentu zakończenia rozgrywek sezonu 2019/2020, ale nie krócej niż do 30.06.2020) o poziom 50% całkowitego uposażenia. Równocześnie kluby wskazały, że kwotą uznaną za minimalną będzie wartość wynagrodzenia na poziomie 4.000 PLN brutto - czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia Pierwsza Liga Piłkarska.
- Środowisko skupione wokół rozgrywek Fortuna 1 Liga niejednokrotnie pokazywało, że hasło #PierwszaLigaStylZycia to nie tylko slogan, ale również przesłanie, które każdego dnia realizowane jest celem budowy silnego zaplecza, a tym samym silnej polskiej piłki nożnej. Liczymy, że z perspektywy czasu obecna sytuacja jedynie wzmocni poczucie wzajemnej jedności i solidarności - czytamy w komunikacie.
W związku z epidemią koronawirusa rozgrywki 1 ligi zawieszono do 26 kwietnia. Ostatni mecz (z udziałem kibiców) odbył się 9 marca. Liderujące Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało drugą Wartę Poznań 2:0.
Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że do piątku w Polsce koronawirusem zakaziło się 1389 osób. Zmarło 16. Są też pierwsze przypadki ozdrowienia.
1. LIGA w GOL24
Trzęsą polską piłką. Poznaj największe agencje menadżerskie ...
.
Adam Matysek na Gali PKO BP Ekstraklasy
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?