Francja z najwyższym zwycięstwem w swojej historii. "Trójkolorowi" wygrali z Gibraltarem... 14:0. Niesamowity popis Kyliana Mbappe

Jakub Jabłoński
Niesamowity popis strzelecki Francuzów. Padł rekord!
Niesamowity popis strzelecki Francuzów. Padł rekord! Daniel Cole/Associated Press/East News
Eliminacje Euro. Reprezentacja Francja w sobotni wieczór można śmiało powiedzieć, że zabawiła się ze zdecydowanie niżej notowanym Gibraltarem. Drużyna wicemistrzów świata rozgromiła drużynę z Półwyspu Iberyjskiego, aż... 14:0. To najwyższe zwycięstwo "Trójkolorowych".

Eliminacje Euro. Francja zabawiła się z Gibraltarem. Padł rekord

Zdecydowanie sobotni wieczór należał do Kyliana Mbappe i jego kolegów z reprezentacji. Zwycięstwo wicemistrzów świata oczywiście niespodzianką nie jest, ale już rozmiar triumfu nad niżej notowanym rywalem może imponować. "Trójkolorowi" do meczu z Gibraltarem najwyżej wygrali jedynie z Azerbejdżanem 10:0 w 1995 roku.

Strzelanie rozpoczął jednak... Gibraltar. Problem w tym, że nie do bramki rywala, lecz do własnej i przyjezdni z Półwyspu Iberyjskiego bardzo szybko pomogli Francuzom w zrealizowaniu ich celu, bo już w 3. minucie. Następnie prowadzenie podwyższyli Marcum Thuram, Warren Zaire-Emery, Jonathan Clauss, Ousmane Dembele, Adrien Rabiot, Youssouf Fofana, dwa razy Olivier Giroud oraz Kingsley Coman.

Z kolei hattricka w tym spotkaniu zanotowała niekwestionowana gwiazda francuskiej piłki - Kylian Mbappe.

Jedno z trafień 24-letniego francuskiego atakującego było wyjątkowo efektowne, gdyż piłkarz Paris Saint-Germain przymierzył niemalże spod swojej połowy boiska, a bramkarz stał jak wryty w ziemie i nie potrafił odpowiednio zareagować na sprytne uderzenie "francuskiego magika".

Jeden rekord to za mało!

Jednocześnie sobotnim pogromem Francuzi pobili kolejny rekord. Tym razem było to najwyższe zwycięstwo ogólnie w europejskich rozgrywkach reprezentacyjnych pod egidą UEFA. Poprzednio rekord należał do Niemców, którzy w eliminacjach do mistrzostw Europy 2008 rozbili San Marino 13:0.

"Trójkolorowi" zapewnili już sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w Niemczech. W swojej grupie eliminacyjnej nie mieli sobie równych. Nad drugą Holandią mają, aż sześć "oczek" przewagi.

REPREZENTACJA w GOL24

Najlepsze MEMY o meczu Polska - Czechy. Czym żył internet? Na początku bardzo słabą grą reprezentacji, potem już golem Jakuba Piotrowskiego na 1:0, a także wdzięcznym zdjęciem Michała Probierza, który zapisywał coś w swoim notatniku. Niektóre memy źle się zestrzały, patrząc na to kto trafił do siatki. Gorzej jednak, że Czesi odpowiedzieli po przerwie i znów przeżyliśmy wielkie rozczarowanie... Nie dla nas bezpośredni awans!

MEMY o meczu Polska - Czechy. Drogi pamiętniczku, nie uwierz...