Francuz w Hutniku Kraków. Siedem bramek w meczu z Podbeskidziem

Tomasz Bochenek
Miłosz Drąg strzelił drugą bramkę dla Hutnika
Miłosz Drąg strzelił drugą bramkę dla Hutnika Anna Kaczmarz / Polska Press
Hutnik Kraków przegrał z pierwszoligowym Podbeskidziem 2:5 w sparingu rozegranym w sobotę 20 stycznia w Bielsku-Białej. W nowohuckiej drużynie sprawdzany był Francuz Jonathan Ruque - boczny obrońca, były zawodnik FC Annecy. W zespole nie pozostanie.

Ruque ma 23 lata, pół roku temu dobiegła końca jego 12-letnia przygoda w klubie z Annecy. W kampanii 2022/2023 zaliczył trzy występy w Ligue 2, jeden w Pucharze Francji. Regularnie grał w dwóch poprzednich sezonach, kiedy zespół występował na trzecim szczeblu rozgrywek (Championnat National). Po odejściu z FC Annecy pozostał bez klubu. W sobotę w Bielsku-Białej zagrał w I połowie, nie wypadł zbyt dobrze.

Nowohucki zespół w sparingu z Podbeskidziem w 18 minucie prowadził już 2:0. Bo najpierw Krystian Lelek wykorzystał błąd obrońcy i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza, a za chwilę był stały fragment gry, po nim centra Denissa Rakelsa i trafienie głową Miłosza Drąga.

Potem jednak posypała się nowohucka defensywa i między 22 a 34 minutą hat-trick skompletował Lionel Abate. Kameruńczyka mogą pamiętać piłkarze innej krakowskiej drużyny, Wieczystej, z meczu rozegranego w maju 2023. Abate był wtedy graczem Wisły Sandomierz i Wieczystej wbił dwa gole w spotkaniu zakończonym remisem 2:2.

W Podbeskidziu, prowadzonym przez krakowskiego trenera Dariusza Marca, w meczu z Hutnikiem zagrał m.in. Sylwester Lusiusz, który po rozstaniu z Cracovią związał się właśnie z klubem spod Klimczoka.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Hutnik Kraków 5:2 (3:2)

Bramki: 0:1 Lelek 15, 0:2 Drąg 18, 1:2 Abate 22, 2:2 Abate 29, 3:2 Abate 34, 4:2 Siverio 59, 5:2 Bida 70.
Hutnik: Kaczorowski - Ruque, Nowakowski, Drąg, Marcinkowski - Chmiel, Budziński, Zawadzki, Świątek, Rakels - Lelek; w II połowie grali: Fojt, M. Głogowski, Szablowski, Jania, Stodulski.