Gdyby nie ta kontuzja... Z Papikjanem PGE GKS wygrywa

Pawel Hochstim
Agwan Papikjan sprawia rywalom sporo problemów. Z nim w pierwszym składzie bełchatowianie niemal wszystko wygrywają Dariusz Śmigielski
Wystarczy popatrzeć na rezultaty meczów drużyny PGE GKS Bełchatów, by zobaczyć, jak ważną postacią drugoligowca jest Agwan Papikjan.

Najbardziej kreatywny piłkarz w bełchatowskiej ekipie - a nie będzie przesadą nazwanie go czołowym zawodnikiem w całej lidze - dużą część obecnego sezonu stracił z powodu kontuzji więzadeł krzyżowych. Tylko w pięciu meczach zagrał dłużej, niż trzydzieści minut. I z tych pięciu meczów bełchatowianie wygrali... cztery.

Na początku sezonu Papikjan był podstawowym graczem PGE GKS, a z nim w składzie bełchatowianie wygrali z Olimpią Zambrów i Kotwicą Kołobrzeg. W siedemnastej minucie trzeciego meczu z Rakowem Częstochowa, przy prowadzeniu 1:0, doznał paskudnego urazu.

Wrócił na wiosnę, wchodząc z ławki w dwóch meczach. Później zaczął grać w pierwszym składzie, a PGE GKS przegrał w Opolu z Odrą, po czym wygrał z Polonią Warszawa i Olimpią Elbląg. W sumie w pięciu spotkaniach zdobył trzy gole.

Gdyby bełchatowska drużyna miała taką średnią punktową, jak Ormianin, dzisiaj pewnie mogłaby już myśleć o przygotowaniach do sezonu w pierwszej lidze. Niestety, jest inaczej, a zespół broni się przed spadkiem z drugiej ligi. Na szczęście Papikjan jest zdrowy i w formie, co świetnie wróży podopiecznym trenera Mariusza Pawlaka w końcówce sezonu.

Materiał oryginalny: Gdyby nie ta kontuzja... Z Papikjanem PGE GKS wygrywa - Dziennik Łódzki