GKS Katowice - Sandecja LIVE! Czy GieKSa zacznie marsz w górę tabeli?

Bartosz Głąb
GKS Katowice zagra z Sandecją
GKS Katowice zagra z Sandecją LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS
Już w najbliższy piątek o 18:00 GKS Katowice podejmie na własnym stadionie Sandecję Nowy Sącz w jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań 1. ligi. GKS podbudowany ubiegłotygodniowym zwycięstwem w Bełchatowie chce zacząć marsz w górę tabeli.

Przed ósmą serią gier w pierwszoligowych rozgrywkach obje drużyny sąsiadują w ligowej tabeli. GieKSa z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje dziewiąte miejsce, natomiast Sandecja plasuje się pozycję niżej z identyczną liczbą punktów.

Piłkarze z Katowic jak do tej pory w lidze są bezkompromisowi. Po siedmiu meczach mają na swoim koncie trzy zwycięstwa i cztery porażki. GieKSa w pokonanym polu pozostawiła Wigry Suwałki, MKS Kluczbork, oraz przed tygodniem bardzo niespodziewanie GKS Bełchatów.

Natomiast Sandecja ma na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa, ale aż trzy remisy, oraz tylko dwie porażki. Przed tygodniem piłkarze z Nowego Sącza przegrali u siebie z Wisłą Płock 1:3 przez co przerwali swoją znakomitą passę pięciu meczów bez porażki. Sandecja swoje zwycięskie mecze notowała jedynie na własnym stadionie. Były to spotkania z Chojniczanką Chojnice i Dolcanem Ząbki.

W piątkowy wieczór faworytem wydaje się być zespół z Katowic, który chyba prezentuje nieco lepszy futbol niż Sandecja, oraz są podbudowani ubiegłotygodniowym zwycięstwem z faworytem do awansu do Ekstraklasy - GKS Bełchatów.

W poprzednim sezonie GKS Katowice wygrał u siebie z Sandecją aż 3:0, a dwie bramki dla GieKSy zdobył król strzelców ubiegłego sezonu Grzegorz Goncerz, którego zabraknie z powodu czerwonej kartki otrzymanej w Bełchatowie. Taki sam los spotkał zresztą również Adriana Jurkowskiego, który już w 10. minucie wyleciał z boiska.

GKS Katowice zagra w piątek z Sandecją o godzinie 18:00, a relację LIVE prosto ze stadionu przy ulicy Bukowej przeprowadzi Ekstraklasa.net.