GKS Tychy - ŁKS Łódź 1:1 ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Cudu nie było. Tyszanie zagrają w barażach o PKO Ekstraklasę

Tomasz Kuczyński
13.06.2021. GKS Tychy - ŁKS Łódź 1:1.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
13.06.2021. GKS Tychy - ŁKS Łódź 1:1. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W niedzielę 13.06.2021 r. w ostatnim meczu sezonu zasadniczego Fortuna 1. Ligi GKS Tychy zremisował z ŁKS-em Łódź 1:1 (0:0). Tyszanom nie udało się bezpośrednio awansować do PKO Ekstraklasy i zagrają w barażach. Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Tychy - ŁKS.

W Tychach liczyli na cud, czyli splot korzystnych wyników, które miały dać GKS-wi awans bez baraży. Podstawą było pokonanie ŁKS-u i potknięcia rywali. Radomiak podejmował Koronę Kielce, a Bruk-Bet Termalica Nieciecza grała ze Stomilem.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Tychy - ŁKS Łódź

Do przerwy bez bramek, mimo próśb kibiców

Goście z Łodzi też mieli o co walczyć, bo mogli przeskoczyć w tabeli Arkę Gdynia i w środowym barażu z tą drużyną zagrać w roli gospodarzy.

Gospodarze niesieni głośnym dopingiem od pierwszego gwizdka ruszyli do szturmu. Szymon Lewicki z bliska nie zdołał skierować piłki do bramki, potem główkował Wiktor Żytek i Arkadiusz Malarz złapał piłkę.

W 12. minucie Bartosz Biel stanął oko w oko z bramkarzem gości, który wygrał ten pojedynek. Trzy minuty później tuż koło „okienka” huknął Bartosz Szeliga.

W 31. minucie ŁKS miał świetną okazję na gola. Przemysła Sajdak uderzył głową z bliska i Konrad Jałocha jakimś cudem odbił piłkę! Sześć minut później tyszanie przeprowadzili składną akcję, ale w ostatniej fazie Biel uderzył za słabo i Malarz spokojnie złapał piłkę.

Do przerwy Radomiak prowadził 2:0, Termalica remisowała 0:0, co oznaczało awans tych drużyn.

Serpentyny przerywały mecz

W 54. minucie GKS Tychy objął prowadzenie. Gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę - Jakub Piątek zagrał do Sebastiana Stebleckiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Kibice w szale radości wrzucili na boisko serpentyny i konieczna była przerwa na ich uprzątnięcie.

ŁKS starał się odpowiedzieć i w 65. minucie gościom do celu zabrakło kilku centymetrów, gdy „bomba” Adriana Klimczaka trafiła w poprzeczkę. Jeszcze bliżej w 70. minucie był Ricardinho, który główkował z pola bramkowego i Jałocha znów użył swoje magii, aby piłka nie wpadła do siatki.

W 85. minucie tyszanie zamieszali przed bramką ŁKS-u. Dominik Połap główkował z ostrego kąta i piłka odbiła się od poprzeczki. Zamykający akcję z drugiej strony Łukasz Moneta starał się ją wcisnąć z bliska, ale Malarz opanował sytuację.

Sędzia doliczył 9 minut. W pierwszej z nich strzelił z dystansu Ricardinho i było 1:1.

Radomiak wygrał 2:0, Termalica zremisowała 0:0). Rywale awansowali do Ekstraklasy, zanim skończył się przedłużony mecz przy Edukacji.

- Walczyliśmy do ostatniej kolejki o bezpośrednią promocję do Ekstraklasy. Najważniejsze dziś będzie to, żeby się zregenerować przed barażem z Górnikiem Łęczna. Nie spuszczamy głów i dalej walczymy o Ekstraklasę - powiedział trener Derbin.

Pary barażowe tworzą (gospodarz jako pierwszy)