Gol byłego gracza Cracovii na wagę zwycięstwa z Rennes. Grosicki wszedł z ławki

Tomasz J. Górski
Saidi Ntibazonkiza pogrążył zespół Kamila Grosickiego
Saidi Ntibazonkiza pogrążył zespół Kamila Grosickiego Ryszard Kotowski/Ekstraklasa.net
W spotkaniu 27. kolejki Ligue 1 Caen pokonał na własnym stadionie Rennes 1:0. Jedynką bramkę zdobył po przerwie były zawodnik Cracovii Saidi Ntibazonkiza. Kamil Grosicki grał od 72. minuty.

Gospodarze przerwali serię trzech porażek z rzędu i sięgnęli po pełną pulę w meczu Rennes. Reprezentant Burundii, który przez 3 lata grał w Cracovii, uderzył z woleja po dalszym słupku. Dzięki zwycięstwu Caen zamieniło się miejscami z zespołem Grosickiego i z dorobkiem 39 punktów zajmuje siódmą lokatę.

Caen – Rennes 1:0 (0:0)

Bramka: Ntibazonkiza 54'

Żółte kartki: Delort 47' – Mendes 23'
Sędzia: Tony Chapron
Stadion: Stade Michel d'Ornano (Caen)
Widzów 15 455

Caen: Vercoutre – Appiah, Yahia, Da Silva, Bessat – Ntibazonkiza, Seube (Leborgne 89'), Feret, Bazile (Adeoti 72') – Rodelin (N'Kololo 85'), Delort
Rennes: Costil – Zeffane, Mendes, Armand, M'Benque – Gourcuff (Lamonge 59'), Andre, Fernandes – Pedro Henrique (Grosicki 72'), Dembele, N'Tep (Boga 81')