Górak: Pora zakasać rękawy i walczyć ze wszystkich sił o utrzymanie

Piotr Szymański
Konferencja po meczu GKS - Pogoń
Konferencja po meczu GKS - Pogoń Piotr Szymański
- Mieliśmy mecz pod kontrolą, przeciwnik praktycznie nie zrobił nam krzywdy. Było to dla nas bardzo ważne spotkanie. Przełamaliśmy się, wreszcie wygraliśmy na wyjeździe - powiedział po zwycięstwie w Katowicach, trener Pogoni, Marcin Sasal.

GKS Katowice - Pogoń Szczecin 0:2 (0:2)- czytaj zapis relacji na żywo z meczu

Marcin Sasal (trener Pogoni): Mieliśmy przed tym meczem problemy z obsadzeniem pozycji młodzieżowca, gdyż Mateusz Lewandowski jest kontuzjowany, Mateusz Szałek dostał powołanie do młodzieżowej reprezentacji i mieliśmy trochę eksperyment w pierwszej połowie. Nie wyglądało to dobrze w środku pola, lecz w pierwszej połowie stworzyliśmy kilka sytuacji, m.in. super strzał Ediego w słupek. Wykończyliśmy stały fragment i jedną kontrę na lewej stronie boiska. W przerwie zmieniliśmy ustawienie na bardziej defensywne. Wszedł Adrian Łuszkiewicz, by uporządkować grę. Prowadząc 2:0 czekaliśmy na swoją szansę, by podwyższyć. Mieliśmy mecz pod kontrolą, przeciwnik praktycznie nie zrobił nam krzywdy. Był to dla nas bardzo ważny mecz. Przełamaliśmy się, wreszcie wygraliśmy na wyjeździe, w siódmym spotkaniu. Jest to o wiele za późno, ale uważam, że moja drużyna "odpaliła" i zaczęło to wyglądać solidnie. Oczywiście musimy pracować nad poprawą gry i w następnym spotkaniu z Zawiszą walczyć o trzy punkty.

Rafał Górak (trener GKS-u): Musieliśmy zagrać bez siedmiu ludzi, którzy pretendowaliby do gry w wyjściowej jedenastce. Kadrę mamy taką, jaką mamy. Dla nas również był to bardzo istotny mecz, gdyż uświadomił nam wszystkim w Katowicach, że pora zakasać rękawy i walczyć ze wszystkich sił o utrzymanie w pierwszej lidze.