Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 1:1. Przerwana passa zwycięstw Niebieskich

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Ruch Chorzów znów zremisował z Górnikiem Łęczna 1:1. Taki sam wynik padł w pierwszym meczu tych drużyn na Cichej Lucyna Nenow / Polska Press
W rozegranym 5 marca meczu 22. kolejki Fortuna 1. Ligi Górnik Łęczna zremisował z Ruchem Chorzów 1:1. Niebiescy stracili pierwsze punkty w tym roku. Tym samy przerwana została wiosenna passa zwycięstw chorzowskiej drużyny.

Piłkarze Ruchu po trzech kolejnych zwycięstwach tym razem tylko zremisowali z Górnikiem Łęczna. Mimo straty dwóch punktów Niebiescy utrzymali pozycję wicelidera, a nawet odrobili część strat do prowadzącego w tabeli ŁKS.

Chorzowianie wspierani w Łęcznej przez sporą grupę kibiców pierwsi stworzyli sobie dobrą sytuację strzelecką, ale Daniel Szczepan trafił w poprzeczkę. Gospodarze odmienieni przez nowego trenera Ireneusza Mamrota byli bardziej skuteczni. Po akcji Serhija Krykuna i jego dośrodkowaniu w pole karne piłka wpadła do siatki. Długo zastanawiano się czy przypisać to trafienie Karolowi Podlińskiemu czy też obrońcy Ruchu Remigiuszowi Szywaczowi, bo obaj walczyli o piłkę. Ostatecznie bramka została zapisana jako trafienie samobójcze.

Ruch starał się odrobić straty, a trener Jarosław Skrobacz już w przerwie dokonał trzech zmian w składzie. To właśnie rezerwowy Szymon Kobusiński po indywidualnej akcji doprowadził do wyrównania. To już drugi gol 24-letniego napastnika wypożyczonego w ostatniej chwili z Zagłębia Lubin.

Chorzowianie jak zwykle walczyli do końca. Niewiele brakowało, aby zaskoczyli Macieja Gostomskiego bezpośrednio z rzutu rożnego, ale tym razem nie udało się zdobyć gola w ostatnich minutach. Niebiescy wciąż jednak pozostają niepokonani w tym roku na I-ligowych boiskach.

Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
1:0 Remigiusz Szywacz (21-samobójcza), 1:1 Szymon Kobusiński (61)