Górnik pokonał MKS Oławę w derbowym meczu

Paweł Gołębiewski / Gazeta Wrocławska
Górnik Wałbrzych pokonał MKS Oławę
Górnik Wałbrzych pokonał MKS Oławę Dariusz Gdesz
W derbowym pojedynku dolnośląskich drugoligowców wałbrzyski Górnik pokonał 2:0 MKS Oława. Mecz rozgrywany na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu nie był wielkim widowiskiem. Jak to w spotkaniach derbowych przeważnie bywa, na boisku "trzeszczały kości", a na trybunach kibice wymieniali się wyzwiskami. Do Wałbrzycha przyjechała bowiem około 70-osobowa grupa fanów MKS-u.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił po rzucie rożnym w 18 min Grzegorz Michalak. Po zmianie stron inicjatywę przejął zespół z Oławy. W 64. minucie po pięknym strzale Lipińskiego, wałbrzyszan od utraty gola uratowała poprzeczka. Z czasem jednak coraz groźniejsze stawały się kontrataki Górnika. Kiedy w 80. min czerwoną kartę dostał Lipiński, bramka dla wałbrzy-szan wisiała w powietrzu. Wreszcie w 82. minucie Marcin Morawski po świetnej, indywidualnej akcji strzałem z 16 metrów ustalił wynik spotkania.

Górnik Wałbrzych - MKS Oława 2:0 (1:0)

Bramki: Michalak 18, Morawski 82

Sędziował: Łęgosz (Włocławek) Widzów: 800

Górnik: Jaroszewski - D. Michalakl, Wojtarowicz, Orzech, G. Michalak - Sawickil (81 Sobczyk), Morawskil, Wepa, Radziemski (86 ZIeliński) - Zinkel, Moszyk

MKS: Mordal - Wejerowskil, Kalinowskil, Sikorski, Kiełbasal - Peroński (75 Kozioł), M. Gancarczyk, W. Gancarczykl (83 Mierzwa), K. Gancarczyk - Łodygal, Lipiński