Górnik Zabrze w dziesiątkę i na śniegu ograł Pogoń Szczecin. Wrócił Lukas Podolski, gola strzelił Lawrence Ennali

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze mimo utraty Erika Janży utrzymał prowadzenie i wygrała z Pogonią Szczecin 1:0. Jedyną bramkę zdobył debiutujący w tej roli w lidze Lawrence Ennali. Widowisko śledziło z trybun ponad 10 tys. kibiców w tym liczna grupa Portowców wpuszczonych na stadion mimo zamkniętego od dawna sektora gości. Po blisko dwóch miesiącach do składu Górnika wrócił jego lider, Lukas Podolski.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:0

Górnik miał w tym meczu wiele problemów. Pogoń mimo przegranej zagrała co najmniej nieźle. Oddała więcej strzałów, ale ani razu nie trafiła do siatki. Nie udało się nawet w ostatniej minucie, gdy z rzutu wolnego mur obił Kamil Grosicki, po tym jak nierozważny faul popełnił Lukas Podolski.

Obrona Górnika tego dnia zagrała bardzo ofiarnie. Skutecznie interweniowali choćby Rafał Janicki i były zawodnik Pogoni, Kryspin Szcześniak. Raz piłka obiła natomiast słupek, gdy próbował Wahan Biczachczjan.

W pierwszych minutach Górnik przetrzymał napór, po czym strzelił jedynego gola w meczu. Szybką akcję skończył wspomniany Lawrence Ennali. Potem zabrzanie domagali się jedenastki. Sędzia Jarosław Przybył był skłonny ją przyznać, bo Benedikt Zech rzeczywiście wyciął Sebastiana Musiolika, ale to zdarzenie poprzedził ofsajd, co wykazali sędziowie VAR.

Górnik Zabrze. Wreszcie zagrał Lukas Podolski

Mimo licznych problemów kadrowych i czerwonej kartki dla Erika Janży w 71 minucie Górnik sięgnął po pełną pulę. W tej rundzie zwyciężył po raz szósty. Ma 22 punkty gwarantujące póki co ósme miejsce.

To niejedyna dobra wiadomość z perspektywy Górnika. Na końcówkę pierwszy raz od początku października wszedł Lukas Podolski. Wygląda na to, że z jego zdrowiem jest już wszystko w porządku.

Dla Pogoni to druga porażka z rzędu poprzedzona jeszcze remisem. Drużyna ze Szczecina w niedzielę spadnie najpewniej na szóste miejsce z powodu wyniku w meczu Zagłębie Lubin - Legia Warszawa.

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin (w skali 1-6):