Gryf Słupsk pokonał w sparingu Gryfa Polanów 4:2

sten
Drugi już w przerwie zimowej mecz sparingowy rozegrali piłkarze IV-ligowego Gryfa. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Bednarczyka pokonali zajmującego 13. miejsce w IV lidze zachodniopomorskiej Gryfa Polanów 4:2 (3:1).

Słupszczanie mogli w tym spotkaniu wygrać dużo wyżej i to grając bez kilku doświadczonych i ważnych dla zespołu zawodników, jak Tomasz Slusarz czy Łukasz Stasiak.

Coraz lepiej wygląda powracający do zespołu po kontuzji Marcjan Majcher, który w kolejnym sparingu strzelił bramkę i to nie byle jakiej urody.

W mecz lepiej weszli goście, którzy objęli prowadzenie w 10. minucie po strzale testowanego zawodnika, który otrzymał podanie za linię obrony i wykorzystał sytuację, pokonując Michała Kędzię.

Gryfitów utrata bramki tylko zmobilizowała. Mocniej przycisnęli gości i zdobyli gole po stałych fragmentach gry, w obu przypadkach dośrodkowującym był Karol Świdziński. Najpierw z kilku metrów do siatki po strzale głową trafił Paweł Szmytkiewicz grający w poprzednim sezonie w zespole Gryfa w Centralnej Lidze Juniorów.

Chwilę potem słupszczanie prowadzili już 2:1. Również głową golkipera Gryfa Polanów pokonał nieobstawiony Daniel Piechowski. Tuż przed przerwą akcję przeprowadził Wojciech Wójcik, a precyzyjnym strzałem (piłka odbiła się od słupka) do siatki trafił Majcher. Goście zdobyli gola kontaktowego po strzale z prawej części boiska. Wynik ustalił Damian Mikołajczyk po akcji Wandzio i strzale z 5 metrów.

GRYF SŁUPSK - GRYF POLANÓW 4:2 (3:1)

Bramki: 0:1 zawodnik testowany (10), 1:1 Paweł Szmytkiewicz (18-głową), 2:1 Daniel Piechowski (20-głową), 3:1 Marcjan Majcher (40), 3:2 Kacper Kucharski (50), 4:2 Damian Mikołajczyk (56)

Gryf Słupsk: Kędzia - D.Więckowski (46 Zamaro), Piechowski (56 Wandzio), Wandzio (46 Bobrowski), Gołtowski (46 S.Schulz), W.Wójcik (46 Solczak), Szmytkiewicz (46 Szymon Mytych), Jendruch (46 Staniaszek), Świdziński (66 W.Wójcik), M.Majcher (46 K.Bednarczyk), D.Mikołajczyk.

Gryf Polanów: Kozdra - Załoga, Lipiński, Bieniek, Brodowicz, Banasik, Sydoruk, Durek, Chyła, testowany, Nowacki oraz Kucharski, Czaja, Komorowski.

Materiał oryginalny: Gryf Słupsk pokonał w sparingu Gryfa Polanów 4:2 - Głos Pomorza