Grzyb: Boli mnie porażka ze Śląskiem

Zbigniew Anioł
Marzena Bugała/Dziennik Zachodni
Niestety żegnamy się z ekstraklasą na kilka miesięcy przy ulicy Cichej – przyznał po meczu ze Śląskiem (1:2), Wojciech Grzyb. Dla niego jak i dla reszty piłkarzy Ruchu pożegnanie nie było okazałe.

Chorzowianie po pierwszej słabej połowie dopiero po przerwie zaczęli odważniej atakować i zepchnęli drużynę Śląska do defensywy. - Dlaczego takie dwie różne połowy? Dwie różne połowy na boisku jak i na trybunach. Trudno ocenić to na gorąco – zastanawia się gracz „Niebieskich”. - Najczęściej szybko stracona bramka ustawia mecz, niestety tak było w meczu z Polonią, który obserwowałem z boku, jak i w tym dzisiejszym ze Śląskiem – dodaje.

Ruch oba gole stracił w podobnych okolicznościach po zamieszaniu przed własną bramką. - Dwa stałe fragmenty, po których futbolówka dość szczęśliwie trafia pod nogi piłkarzy z Wrocławia. A ci nie myląc się, pakowali ją do siatki. Kiedy tak szybko przegrywa się (0:2), to powietrze schodzi. Ale bramka strzelona pod koniec pierwszej połowy dodała nam skrzydeł – mówi Grzyb.

I rzeczywiście kontaktowy gol spowodował, że w drugiej części meczu podopieczni Waldemara Fornalika prezentowali się znacznie lepiej,ale wyrównać nie zdołali. - Wychodząc na drugą połowę nie mieliśmy nic do stracenia i postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Wyglądało to chyba trochę lepiej i kibice również poderwali się do dopingu. Momentami Śląsk nie wychodził z własnej połowy, ale o tym nikt nie będzie pamiętał. Zapamiętany zostanie wynik. Kolejna porażka, mnie osobiście bardzo boli. Marne pocieszenie, że w trochę lepszym stylu niż ta z przed kilku dni z Polonią Warszawa – kończy skrzydłowy Ruchu.