Guangzhou Evergrande zagra z Barceloną w półfinale KMŚ [ZDJĘCIA]

Grzegorz Ignatowski
Guangzhou Evergrande wygrało z Clubem America 2:1 i awansowało do półfinałów Copa America. Bramkę, która zadecydowała o zwycięstwie Chińczyków strzelił w doliczonym czasie gry znany z Tottenhamu czy z ŁKS-u Łódź, Paulinho.

Club America jako pierwsza wyszła na prowadzenie, za sprawą trafienia Oribe Peralty w 55 minucie. Rywale zabrali się do odrabiania strat w momencie, kiedy na boisku nie było już dwóch czołowych zawodników - Robinho i Elkesona. Na dziesięć minut przed końcem spotkania do remisu doprowadził Zheng Long, a w doliczonym czasie gry po asyście Yu Hanchao wynik meczu na 1:2 ustalił Paulinho.

Kolejny mecz Guangzhou Evergrande rozegra 17 grudnia. Ich rywalem będzie zwycięzca europejskiej Ligi Mistrzów - FC Barcelona.

Club America - Guangzhou Evergrande 1:2 (0:0)
Peralta 55 − Zheng Long 80, Paulinho 90

Club America: Moises Munoz − Paul Aguilar, Paolo Goltz, Pablo Aguilar, Miguel Samudio − Rubens Sambueza, Andres Andrade, Jose Guerrero, Darwin Quintero (83 Michael Arroryo) − Oribe Peralta, Dario Benedetto (81 Osvaldo Martinez)
Guangzhou Evergrande: Li Shuai − Zou Zheng, Young-Gwon Kim, Feng Xiaoting, Zhang Linpeng − Zheng Zhi, Paulinho − Robinho (46 Zheng Long), Ricardo Goulart, Huang Bowen (66 Gao Lin) − Elkeson (79 Yu Hanchao)