Historia pojedynków Zawiszy z Bogdanką

Krzysztof Wiosna
Mecz Bogdanka - Zawisza odbędzie się w sobotę o godzinie 12:45
Mecz Bogdanka - Zawisza odbędzie się w sobotę o godzinie 12:45 Jakub Ziółkowski
Drużyna z Łęcznej była trzykrotnie rywalem bydgoskiego Zawiszy. Co ciekawe: Zawisza raz wygrał, raz zremisował i raz przegrał. W sobotę obie drużyny zmierzą się po raz czwarty.

14.09.2012 - w Bydgoszczy odbył się pierwszy w historii pojedynek obu ekip.

Mecz ten lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy w 14. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego - Andrzeja Witana pokonał Wallace Benevente. Na odpowiedź bydgoszczan nie trzeba było jednak długo czekać. Cztery minuty później we własnym polu karnym ręką zagrał jeden z zawodników Bogdanki i Paweł Zawistowski wyrównał z jedenastu metrów.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę bramkę na 2:1 dla Zawiszy zdobył Jakub Wójcicki, który wykończył piękną zespołową akcję. W 61. minucie meczu na 3:1 podwyższył obecny zawodnik Zagłębia Lubin - Adrian Błąd, który wykorzystał dobre podanie od Vahana Gevorgyana. W doliczonym czasie gry na 3:2 trafił Nildo, jednak chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

18.04.2012 - w Łęcznej odbyło się spotkanie rewanżowe, rozgrywane w ramach rundy wiosennej.

W 24. minucie meczu strzelanie rozpoczęli bydgoszczanie. Paweł Oleksy (obecnie Piast Gliwice) dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Michał Ilków-Gołąb, który pokonał Sergiusza Prusaka. Odpowiedź Bogdanki nastąpiła po minucie. Prostopadłe zagranie do Michała Zubera i ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Zawiszy - Andrzeja Witana.

W 61. minucie meczu Adrian Paluchowski przewrócił się w polu karnym i Bogdanka miała rzut karny, który na bramkę zamienił Veljko Nikitović. Zawisza odpowiedział siedem minut później, kiedy to po rzucie rożnym Paweł Oleksy doprowadził do wyrównania. W 81. minucie meczu przepiękny strzał z 25 metrów oddał Wojciech Łuczak, który nie dał żadnych szans do obrony Witanowi. Zawisza walczył jeszcze o bramkę wyrównującą, jednak to łęcznianie zaliczyli kolejne trafienie. W polu karnym przewracany był Kamil Oziemczuk i z jedenastu metrów po raz kolejny trafił Veljko Nikitović.

Ostatni pojedynek
13.10.2012 - w Bydgoszczy padły tylko dwie bramki. Pierwszą w 13. minucie meczu strzelił Sebastian Szałachowski. Łęcznianie wykorzystali kiks jednego z bydgoskich obrońców i akcję strzałem do pustej bramki zakończył napastnik Bogdanki. W 25. minucie meczu przepięknie z dystansu uderzył Vahan Gevorgyan i tym samym wyrównał wynik meczu na 1:1. W 70. minucie meczu Bogdanka mogła wyjść na prowadzenie, jednak strzał z rzutu karnego Veljko Nikitovicia obronił golkiper Zawiszy - Wojciech Kaczmarek. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Podsumowanie:
* 14.09.2011r. Zawisza - Bogdanka 3:2 (Zawistowski, Wójcicki, Błąd - Benevente, Nildo)
* 18.04.2012r. Bogdanka - Zawisza 4:2 (Zuber, Nikitović, Łuczak, Nikitović - Ików-Gołąb, Oleksy)
* 13.10.2012r. Zawisza - Bogdanka 1:1 (Gevorgyan - Szałachowski)