Holenderski dziennik docenił Arkadiusza Milika

mgs
Dobry występ Arkadiusza Milika podczas meczu Ajaksu z Cambuur docenili holenderscy dziennikarze. Zdaniem dziennika Voetbal International Polak został wybrany najlepszym graczem 12. kolejki Eredivisie.

Arkadiusz Milik rozkwita w Ajaksie. Frank de Boer w minioną niedzielę oddelegował Polaka do gry od pierwszych minut meczu z Cambuur, a ten odpłacił się z nawiązką za otrzymaną szansę. Już w 19. minucie Milik wpisał się na listę strzelców i tym samym jego drużyna wyrównała 1:1. Niedługo później asystował przy bramce na 2:1, a w 60. minucie po raz drugi trafił do siatki rywala. Ostatecznie Ajax wygrał z Cambuur 4:2, a dziennik Voetbal International Arkadiusz Milik zasłużył na miano piłkarza 12. kolejki holenderskiej ekstraklasy.

Za występ w Leeuwarden Mili otrzymał notę "8", czyli najwyższą spośród wszystkich zawodników jacy zagrali w minionej serii gier Eredivisie.