MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Wojciech Konończuk
Adrian Karankiewicz (z lewej) i Maciej Makuszewski sięgnęli wraz z kolegami  z Wigier po podwójną koronę - Regionalny Puchar Polski i triumf w IV lidze
Adrian Karankiewicz (z lewej) i Maciej Makuszewski sięgnęli wraz z kolegami z Wigier po podwójną koronę - Regionalny Puchar Polski i triumf w IV lidze Anna Gryza-Aneszko
Wigry Suwałki wygrały na wyjeździe 2:0 ze Spartą 1951 Szepietowo i wygrały rozgrywki IV ligi w województwie podlaskim. Do końca walkę z Biało-Niebieskimi toczył KS Wasilków, który w ostatniej serii gier zremisował 1:1 w Grajewie z Warmią. W barażach o uniknięcie degradacji zagrają Czarni Czarna Białostocka.

KS Wasilków rozgrywał swój mecz dzień przed Wigrami i nie dał rady groźnej Warmii, która wcześniej, jako jedyna potrafiła pokonać Wigry (2:1 u siebie). Punkt zdobyty przez wicelidera oznaczał jednak, że faworyt rozgrywek musiał przynajmniej zremisować w Szepietowie. Suwalscy kibice mieli trochę obaw przed starciem ze Spartą, bo w w środę - 12 czerwca ich zespół stoczył zakończony dogrywką bój z Olimpią Zambrów w finale Pucharu Polski na szczeblu naszego województwa, zwyciężając 2:1.

- Ten mecz pucharowy to był duży wydatek energetyczny, bo graliśmy 120 minut z rywalem, który cały sezon występował w trzeciej lidze. Zawodnicy podeszli jednak do tematu bardzo solidnie a czas, który mieliśmy na regenerację, wykorzystaliśmy w pełni - zaznacza w klubowych mediach trener Wigier Paweł Cimochowski.

I rzeczywiście, po przyjezdnych nie było widać trudu pucharowego boju i od początku byli oni stroną przeważającą. Przypieczętowanie awansu nastąpiło po elemencie, który szczególnie wiosną był niezwykle mocną stroną Biało-Niebieskich - stałych fragmentach gry. W końcówce pierwszej połowy i dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym strzałem głową popisał się Pawlo Berezjanskij, a awans przypieczętował w 80. minucie z rzutu karnego Maciej Makuszewski. Tym samym Wigry sięgnęły w tej kampanii po dublet - Regionalny Puchar Polski i awans do III ligi.

- Jestem dumny, że mogłem przez cały sezon współpracować z grupą mega ambitnych ludzi. Takich w Suwałkach jak najbardziej trzeba, żeby ten klub mógł się rozwijać i wrócić na swoje miejsce - podsumowuje trener Cimochowski.

IV liga. Hetman wygrał z Dębem i uniknie barażowej nerwówki

Ostatnią niewiadomą było to, kto zagra w barażach o IV ligę. Nerwówki uniknął Hetman Skłodowscy Tykocin, który a zakończenie wygrał u siebie 3:2 ze zdegradowanym już wcześniej (podobnie jak Cresovia Siemiatycze) Dębem Dąbrowa Białostocka.

- W pierwszej połowie mieliśmy masę sytuacji, a wykorzystaliśmy tylko dwie i skończyło się skromnym zwycięstwem. Najważniejsze jednak, że zapewniliśmy sobie pozostanie w czwartej lidze, co jest dla nas wszystkim miłym prezentem na jubileusz 65-lecia powstania klubu - mówi prezes i zawodnik Hetmana Rafał Maliszewski.

Przy wygranej Hetmana 16. barażowej pozycji nie mogli opuścić już Czarni, którzy na koniec wysoko przegrali 2:6 w Czyżewie z Orlętami. By pozostać w gronie czwartoligowców, drużyna z Czarnej Białostockiej musi wygrać baraż z trzecią ekipą klasy okręgowej - Spartą Augustów. Z okręgówki awans uzyskały: Turośnianka Turośń Kościelna i Orzeł Kolno. W nowym sezonie w IV lidze zagra też spadkowicz z wyższej klasy rozgrywkowej - zambrowska Olimpia.

WYNIKI 34. KOLEJKI

• Sparta 1951 Szepietowo - Wigry Suwałki 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Berezjanskij (40), 0:2 - Makuszewski (80)-karny).
  • Tur Bielsk Podlaski - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Jackiewicz (7), 1:1 - Troc (55), 1:2 - Jackiewicz (61).
  • Warmia Grajewo - KS Wasilków 1:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Mazurek (20), 1:1 - Koncewicz (40).
  • MOSP Białystok - Wissa Szczuczyn 8:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Kupiński (8), 2:0 - Kupiński (40), 3:0 - Woroszyło (50), 4:0 - Żukowski (75), 5:0 - Woroszyło (77), 6:0 - Siemieniuk (79), 7:0 - Siemieniuk (83), 8:0 - Kupiński (86).
  • KS Grabówka - Cresovia Siemiatycze 0:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Konachowicz (27), 0:2 - Konachowicz (60), 0:3 - Konachowicz (69), 0:4 - Barwiejuk (82).
  • Krypnianka Krypno - Promień Mońki 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Odyjewski (32), 1:1 - Snarski (63).
  • Hetman Skłodowscy Tykocin - Dąb Dąbrowa Białostocka 3:2 (2:1). Bramki dla Hetmana: Michajłow - dwie, Maciej Dymek.
  • Orlęta Czyżew - Czarni Czarna Białostocka 6:2. Bramki dla Czarnych: Wynimko, Drozdowski.
  • KS Michałowo - KS Śniadowo 3:1 (2:1). Bramki: 1:0 - Trofimczuk (8), 2:0 - Szadłowski (41), 2:1 - Bargielski (45), 3:1 - Trofimczuk (87).