Jagiellonia Białystok dokonała remontady! Od 0:2 do 4:2 z Wisłą Płock. Hat-trick i asysta Marca Guala. Pierwsza wygrana na wyjeździe

Jacek Czaplewski
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:4
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:4 PAP/Piotr Nowak
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok dała niesamowity popis w wyjazdowym meczu z Wisłą Płock. Choć po dziesięciu minutach przegrywała dwie bramkami to ostatecznie zwyciężyła 4:2. Kapitalny występ zaliczył Marc Gual. Odchodzący do Legii Warszawa Hiszpan zdobył trzy bramki, a na deser dołożył asystę przy trafieniu Jesusa Imaza pieczętującym zwycięstwo. Jagiellonia wskoczyła przed Wisłę na dziewiąte miejsce. Ma bezpieczną, pięciopunktową przewagę nad strefą spadkową.

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:4

Kto by się spodziewał, że Wisła grająca taki koncert w pierwszym kwadransie ostatecznie przegra i zostanie pożegnana przez swoich kibiców gwiazdami. Telebim na początku dziesiątej minuty wyświetlił bowiem prowadzenie 2:0! Pierwsza bramka padła już w 2 minucie, kiedy Rafał Wolski uciekł Israelowi Puerto, po czym odegrał do Bartosza Śpiączki, który tylko dołożył nogę. Chwilę później ponad 4 tys. publiczność uszczęśliwił Łukasz Sekulski. To on dobił próbę Mateusza Szwocha.

Wisła miała nawet sytuację na trzeciego gola, lecz strzał wybronił Zlatan Alomerović. A potem do głosu doszła już tylko Jagiellonia. Jeszcze przed przerwą w 35 minucie złapała kontakt dzięki napastnikowi odchodzącemu do Legii Warszawa. To oczywiście Marc Gual, który zmieścił piłkę przy prawym słupku.

Jagiellonia ma dwóch najlepszych strzelców Ekstraklasy

Zaraz po przerwie Gual doprowadził do wyrównania. Po bodaj czterdziestu sekundach od wznowienia zamknął dośrodkowanie od Tomasa Prikryla. Potem Gual skompletował hat-tricka dzięki solowej akcji. A na finał dołożył asystę, gdy odegrał lepiej ustawionemu Jesusowi Imazowi. Wisła też miała okazje (obiła poprzeczkę, słupek), ale przegrała w spektakularnym stylu. To jej druga porażka z rzędu. Tymczasem za tydzień wyjazd na Łazienkowską do Legii Warszawa...

Co ciekawe, Jagiellonia wygrała dopiero pierwszy mecz na wyjeździe. Dziesięć razy dzieliła się punktami, cztery razy przegrała.

Przed Jagiellonią dwa domowe mecze z rzędu. Najpierw podejmie rewelacyjną, wyżej notowaną Wartę Poznań, potem kiepsko grającego Śląska Wrocław. Dwa zwycięstwa na pewno przypieczętują utrzymanie w lidze.

To właśnie w Jagiellonii grają dwaj najlepsi strzelcy ligi: Hiszpanie Imaz i Gual zdobyli po trzynaście bramek.

Oceny piłkarzy po meczu Wisła Płock - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):