Jagiellonia w Turcji: Wysoka porażka w sparingu [DZIEŃ 10]

Jakub Laskowski
Jagiellonia w swoim czwartym sparingu na obozie w Turcji otrzymała srogą lekcję futbolu Maciej Gromek/jagiellonia.pl
Jagiellonia Białystok w swoim kolejnym meczu sparingowym podczas obozu przygotowawczego w Turcji dostała srogą lekcję futbolu przegrywając aż 2:5 (2:2) z Vysocinią Jihlava.

Jagiellonia w Turcji: Pierwsza porażka tej zimy [DZIEŃ 7]

Drużyna Visociny Jihlava to beniaminek czeskiej ekstraklasy. W obecnym sezonie piłkarze z Jihlavy zajmują 10. pozycję w ligowej tabeli. Liczby jednak nie grają, co dobitnie pokazuję ten mecz przegrany przez podopiecznych Tomasza Hajty aż 2:5.

Zaledwie kilka minut gry wystarczyło rywalom białostoczan na strzelenie pierwszej bramki, choć trzeba dodać kontrowersyjnej. Zawodnicy Jagiellonii byli pewni, że strzelec gola – David Vanecek znajdował się na pozycji spalonej. Sędzia jednak nic sobie nie robił z protestów piłkarzy żółto-czerwonych i wskazał na środek boiska.

Po stracie bramki to jagiellończycy przejęli kontrolę. W doskonałej sytuacji do strzelenia wyrównującej bramki znalazł się Dani, lecz Hiszpan trafił wprost w czeskiego bramkarza. Chwilę później status quo stał się już faktem. Znakomitym zagraniem do niepilnowanego Tomasza Frankowskiego popisał się Rafał Grzyb. "Franek" minął bramkarza i niemal z zerowego kąta wpakował futbolówkę do sieci.

Czesi stanęli i przyglądali się kolejnym budowanym przez Jagiellonię atakom. Tym samym na podwyższenie wyniku nie trzeba było długo czekać. W 30. minucie po ładnej kombinacyjnej akcji całego zespołu piłkę w siatce po pięknym uderzeniu umieścił Koreańczyk – Kim Min-Kyun.

Jeden z nielicznych ataków drużyna z Czech przeprowadziła w 40. minucie. Perfekcyjny kontratak na gola zamienił Kliment. Trzeba przyznać, że piłkarze z Jihlavy byli dziś piekielnie skuteczni. Obie drużyny na zasłużoną przerwę schodziły z wynikiem remisowym 2:2.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ diametralnie zmianie. Wciąż przeważała Jagiellonia, a zabójczo kontraktowała Vysocina. W 51. minucie fatalny błąd popełnił stoper żółto-czerwonych za lekko zagrywając piłkę do Jakuba Słowika, co z zimną krwią wykorzystał snajper naszych sąsiadów zza południowej granicy. Kilkaset sekund później było już 4:2. W zamieszaniu w polu karnym białostoczan lepiej odnaleźli się Czesi – a dokładnie Jungr – który mocnym strzałem pokonał bezradnego Słowika.

Największą bolączką w drużynie Tomasza Hajty okazała się skuteczności. W 65. minucie blisko zdobycia trzeciej bramki dla swojej ekipy był Paweł Tarnowski. Jednak młodemu napastnikowi w kluczowym momencie zabrakło zdecydowania i strzelił bardzo słabo. Czarę goryczy przelała strata piątej bramki w końcówce spotkania. Piłkę bitą z rzutu rożnego strzałem głową umieścił Sourek.

Warto również dodać, że w 80. minucie gry Dawid Plizga nie wykorzystał rzutu karnego.

Jagiellonia Białystok - FC Vysocina Jihlava 2:5 (2:2)
Frankowski 19', Kim 30' - Vanecek 8'; Kliment 40', 51'; Jungr 54'; Sourek 89'

Jagiellonia: Słowik - Ukah, Dźwigała (46.Modelski), Pazdan, Hanzel - Quintana (46.Kowalski), Grzyb (46.Gajos), Kupisz (46.Tarnowski) - Kim (46.Smolarek), Dzalamidze (46.Plizga) - Frankowski (46.Fidziukiewicz)