Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
EAST NEWS
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – WBA przegrało przed własną publicznością z Chelsea 0:4. Grzegorz Krychowiak przebywał na boisku przez pierwsze 45 minut.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth wygrało na własnym obiekcie z Huddersfield 4:0. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Burnley 0:2.

Championship:

Kamil Grosicki (Hull City) – 68 minut Kamila Grosickiego w meczu Hull City - Ipswich Town. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Pełne 90 minut w bramce Ipswich rozegrał Bartosz Białkowski.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Birmingham - Nottingham Forest (1:0).

Paweł Wszołek (QPR) – QPR przegrało u siebie z Aston Villa 1:2. Paweł Wszołek całe spotkanie przesiedział na ławce londyńczyków.

Australia:

A League:

Marcin Budziński (Melbourne City) – Melbourne City przegrało na wyjeździe z Brisbane Roar 1:3. Marcin Budziński rozegrał pełne 90 minut. Polak w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką. Po 7 kolejkach Melbourne City zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 13 punktów.

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – Sydney FC wygrało na własnym obiekcie z Newcastle Jets 2:1. Adrian Mierzejewski wszedł na boisko w 66. minucie.

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Liefering - Neustadt. Bartłomiej Żynel całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

PILNE:Polska piłka traci kolejną ikonę. Zmarł Janusz Wójcik

Bułgaria:

Parva Liga:

Jacek Góralski (Łudogorec) – 90 minut Jacka Góralskiego w meczu Lokomotiw Płowdiw - Łudogorec (0:3).

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw zremisował na wyjeździe z CSKA Sofia 1:1. Daniel Kajzer cały mecz przesiedział na ławce przyjezdnych.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (Achnas) – Achnas przegrało u siebie z AEK-iem Larnaka 0:3. Patryk Procek cały mecz spędził na ławce.

Czechy:

2. Liga:

Łukasz Pielorz (Frydek Mistek) – Frydek Mistek wygrało na wyjeździe z Ujściem nad Łebą 1:0. Łukasz Pielorz rozegrał pełne 90 minut.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby IF wygrało przed własną publicznością z Nordsjaelland 4:2. Kamil Wilczek wszedł na boisko w 72. minucie.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco zremisowało na wyjeździe z Amiens 1:1. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w barwach gości. Reprezentant Polski w 76. minucie został ukarany żółtą kartką.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – 80 minut Igora Lewczuka w meczu Bordeaux - Olympique Marsylia. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Polak w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – GFC Ajaccio zremisowało u siebie z Le Havre 1:1. Damien Perquis zanotował asystę przy golu dla gospodarzy. Były reprezentant Polski w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką. Perquis rozegrał pełne 90 minut.

Ludovic Obraniak (Auxerre) – 75 minut Ludovica Obraniaka w meczu Clermont - Auxerre (1:1).

Grecja:

Bartłomiej Babiarz (Apollon Smyrnis) – Apollon przegrał na wyjeździe z AEL-em Larissa 0:1. Bartłomiej Babiarz całe spotkanie spędził na ławce gości.

Piotr Grzelczak (Platania) – Platania przegrała u siebie z Asterasem 0:3. Piotr Grzelczak wszedł na murawę w 73. minucie.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, zremisowała na wyjeździe z Sevillą B 1:1.

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – PEC Zwolle przegrało na własnym obiekcie z PSV Eindhoven 0:1. Piotr Parzyszek cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Filip Kurto (Roda) – Roda Kerkrade przegrała na własnym obiekcie z AZ Alkmaar 0:1. Filip Kurto cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – Gol Wojciecha Golli w meczu De Graafschap - NEC Nijmegen (1:3). Drużyna Polaka jest liderem drugiej ligi holenderskiej.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Filip Bednarek rozegrał pełne 90 minut w bramce Graafschap.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht przegrało na wyjeździe z FC Eindhoven 2:3. Mikołaj Smyłek całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Adamczyk (PSNI FC) - PSNI wygrało na wyjeździe z Dergview 1:0. Łukasz Adamczyk strzelił gola z rzutu karnego w 83. minucie.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo Iwata, z Krzysztofem Kamińskiem w bramce, przegrało na wyjeździe z Kashiwą 0:1.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium - Augsburg (3:0). 29-letni reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera Bundesligi.

Bartosz Kapustka (Freiburg) – Gol Bartosza Kapustki w meczu Wolfsburg - Freiburg (3:1). Kapustka wszedł na boisko w 53. minucie, a na listę strzelców wpisał się kwadrans później.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce Freiburga.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Hoffenheim - Eintracht Frankfurt. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

2. Bundesliga:
Artur Sobiech (Darmstadt) – Darmstadt przegrało u siebie z Sandhausen 1:2. Artur Sobiech wszedł na boisko w 67. minucie.

Waldemar Sobota (St. Pauli) – 35 minut Waldemara Soboty w meczu St. Pauli - Regensburg. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Adam Bodzek (Fortuna) – 90 minut Adama Bodzka w meczu Ingolstadt - Fortuna Dusseldorf (1:0).

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann, z Piotrem Leciejewskim w bramce, przegrało na wyjeździe z zespołem Stromsgodset 1:2.

Jakub Serafin (Haugesund) – 90 minut i żółta kartka Jakuba Serafina w meczu Tromso - Haugesund (2:0).

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – 58 minut Macieja Rybusa w meczu Anży Machaczkała - Lokomotiw Moskwa (0:1). Po 17 kolejkach stołeczni są liderem rosyjskiej ekstraklasy.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut Macieja Wilusza w meczu FK Rostów - Amkar Perm. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Janusz Gol zszedł z boiska w meczu z FK Rostów w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – Astra Giurgiu wygrała na wyjeździe z Concordią 2:1. Piotr Polczak przebywał na boisku przez pierwsze 45 minut. W 18. minucie polski defensor został ukarany żółtą kartką.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Tatran Preszów) – 90 minut Jakuba Więzika w meczu Tatran Preszów - Zlate Moravce (1:1).

Dawid Szymonowicz (Zlate Moravce) – Pełne 90 minut rozegrał Dawid Szymonowicz.

2. liga:

Sebastian Szczepański (Partizan) – Partizan Bardejov wygrał u siebie z MFK Lokomotivia Zvolen 3:0. Sebastian Szczepański rozegrał pełne 90 minut.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Heart) – Heart of Midlothian zremisowało u siebie z Partick 1:1. Krystian Nowak całe spotkanie przesiedział na ławce popularnych "Serc".

Maciej Dąbrowski (Hibernian) – Hibernian przegrał na własnym stadionie z St. Johnstone 1:2. Maciej Dąbrowski całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Turcja:

2. liga:

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Ankaragucu wygrało na własnym obiekcie z Denizlisporem 2:1. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce stołecznych.

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep, z Adamem Stachowiakiem w bramce, zremisował na wyjeździe z Adaną Demirspor 2:2.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Dynamo Kijów wygrało wyjazdowe spotkanie z Zirką Kropywnycki 2:0. Tomasz Kędziora cały mecz przesiedział na ławce Dynama.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – Gol Piotra Zielińskiego w meczu SSC Napoli - AC Milan (2:1). Polak wszedł na boisko w 69. minucie, a na listę strzelców wpisał się cztery minuty później. Po 13 kolejkach Napoli jest liderem włoskiej ekstraklasy.

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria Genua wygrała u siebie z Juventusem 3:2. Karol Linetty spotkanie rozpoczął na ławce, ale na boisku pojawił się już w 28. minucie. Reprezentant Polski w 75. minucie został ukarany żółtą kartką.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Bartosz Bereszyński rozegrał pełne 90 minut w zespole Sampdorii.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki całe spotkanie z Juventusem spędził na ławce gospodarzy.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce "Starej Damy".

Mariusz Stępiński (Chievo) – Chievo Werona zremisowała na wyjeździe z Torino 1:1. Mariusz Stępiński wszedł na plac gry w 75. minucie.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Paweł Jaroszyński cały mecz przesiedział na ławce Chievo.

Bartosz Salamon (Spal) – 45 minut Bartosza Salamona w meczu Spal - Fiorentina. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Całe spotkanie na ławce "Violi" spędził Bartłomiej Drągowski.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma wygrała derbowe spotkanie z Lazio 2:1. Łukasz Skorupski cały mecz przesiedział na ławce Romy.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Cesena) – Cesena przegrała na wyjeździe z Empoli 3:5. Tomasz Kupisz przebywał na boisku przez 85 minut.