Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth zremisowało na wyjeździe z Sunderlandem 1:1. Artur Boruc rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea wygrała na wyjeździe z Evertonem 2:1. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce „Łabędzi”. Polski golkiper w 52. minucie otrzymał żółtą kartkę.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester City pokonało na własnym obiekcie Stoke 3:0. Marcin Wasilewski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej „Lisów”.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Birmingham – Ipswich Town (3:0). Drużyna Polaka awansowała na 7. miejsce w ligowej tabeli.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Bartosz Białkowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gości. Wciąż numerem jeden w bramce Ipswich jest Dean Gerken.

Belgia:
Jupiler League:

Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren zremisowało na wyjeździe z Mouscron Peruwelz 1:1. Filip Starzyński całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowej gości.

Cypr:
Pierwsza Dywizja:

Adam Marciniak (Larnaka) – Adam Marciniak został ukarany czerwoną kartkę w meczu Nea Salamis – AEK Larnaka (0:0) Polak opuścił boisko w 27. minucie spotkania. AEK wciąż jest liderem cypryjskiej ekstraklasy.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Mateusz Taudul całe spotkanie z Neą Salamis spędził na ławce AEK-u.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał na wyjeździe z AEL-em Limassol 1:0. Mateusz Piątkowski całe spotkanie spędził na ławce 3. drużyny cypryjskiej ekstraklasy.

Grecja:
Super League:

Radosław Majewski (Veria) – Veria przegrała u siebie z Panetolikosem 0:1. Radosław Majewski opuścił boisko w 69. minucie meczu.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes wygrało na własnym obiekcie z GFC Ajaccio 1:0. Kamil Grosicki wszedł na boisko w 71. minucie spotkania i miał spory udział w zwycięskiej bramce, która padła w doliczonym czasie gry. Piłkę do swojej bramki skierował Filippi, który chciał wybić piłkę przed nabiegającym reprezentantem Polski.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Atletico Madryt – Sevilla. Grzegorz Krychowiak przebywał na boisku przez całe spotkanie. Sevilla zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam wygrał u siebie z Vitesse 1:0. Arkadiusz Milik rozegrał pełne 90 minut w ekipie gospodarzy. Ajax z dorobkiem 47 punktów jest liderem holenderskiej ekstraklasy.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen bezbramkowo zremisowało w wyjazdowym spotkaniu z Groningen. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht wygrał na własnym obiekcie z PEC Zwolle 1:0. Filip Bednarek wciąż jest bramkarzem rezerwowym w Utrechcie.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior przegrał u siebie z Rodą 0:1. Filip Kurto wciąż jest bramkarzem rezerwowym drużyny z Rotterdamu.

Izrael:
1 liga:

Ludovic Obraniak (Maccabi) – Maccabi przegrało 0:1 z Kiryat Shmona 0:1. Ludovic Obrnaiak rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie i rozegrał 58 minut.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu Hamburger SV – Bayern Monachium (1:2). Kapitan polskiej reprezentacji w 37. minucie wykorzystał rzut karny, a w 61. minucie dość szczęśliwie skierował futbolówkę do bramki gospodarzy. Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w barwach lidera niemieckiej ekstraklasy. Skrót spotkania:

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 3:1. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w zespole wicelidera Bundesligi. Dortmundczycy tracą 8 punktów do liderującego Bayernu.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia przegrała na własnym stadionie ze Stuttgartem 1:3. Paweł Olkowski popełnił błąd przy pierwszym golu dla Stuttgartu. Reprezentant Polski zszedł z boiska w 52. minucie.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Pełne 90 minut w bramce Stuttgartu rozegrał Przemysław Tytoń.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrał na własnym obiekcie z Darmstadt 1:2. Artur Sobiech wszedł na plac gry w 90. minucie spotkania.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Łukasz Załuska wciąż jest bramkarzem rezerwowym beniaminka Bundesligi.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Remis 1:1 w meczu Hoffenheim – Bayer Leverkusen. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia z Pawłem Kieszkiem w bramce wygrał na wyjeździe z Moreirense 3:1.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Benfica B – Atletico. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Szkocja:
Premiership:

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Hearts bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Hamiltonem. Błażej Augustyn rozegrał pełne 90 minut w zespole gości i został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. “Serca” zajmują 3. miejsce w tabeli szkockiej ekstraklasy.

Turcja:
2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep BB wygrał na wyjeździe z Yeni Malatyaspor 1:0. Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie w zespole Gaziantepu.

Włochy:
Serie A:

Piotr Zieliński (Empoli) – Gol Piotra Zielińskiego w meczu Empoli – AC Milan. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a Polak wpisał się na listę strzelców w 32. minucie spotkania. Zieliński rozegrał bardzo dobre spotkanie, a z boiska zszedł w 87. minucie.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Całe spotkanie w bramce "Azzuri" rozegrał Łukasz Skorupski. Empoli zajmuje obecnie 8. miejsce w ligowej tabeli.

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała na własnym stadionie z Torino 2:0. Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 86. minucie. „Viola” zajmuje 3. pozycję w tabeli Serie A.

Kamil Glik (Torino) – Pełne 90 minut Kamila Glika w barwach Torino. Reprezentant Polski w 60. minucie otrzymał żółtą kartkę. Torino plasuje się na 11. miejscu w ligowej tabeli.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Roma przegrała wyjazdowy mecz z Juventusem Turyn 0:1. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce "Giallorossi". Roma zajmuje 5. miejsce w tabeli Serie A.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Hellas Verona zremisował na własnym obiekcie z Genoą 1:1. Paweł Wszołek opuścił boisko w 81. minucie spotkania. Hellas wciąż zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo wygrało na własnym obiekcie z Udinese Calcio 4:1. Thiago Cionek całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia przegrała wyjazdowe spotkanie z Salernitaną 0:3. Tomasz Kupisz rozegrał pełne spotkanie w ekipie gości.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari wygrało u siebie z Ternaną 1:0. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w ekipie gospodarzy. Pod koniec spotkania Polak został ukarany żółtą kartką. Cagliari jest wiceliderem Serie B z dorobkiem 49 punktów po 23 kolejkach.