Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea wygrała u siebie z Newcastle 2:0. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham z Tomaszem Kuszczakiem w bramce zremisowało na wyjeździe z Burnley 2:2.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town wygrało u siebie z Sheffield Wednesday 2:1. Białkowski rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Austria:

2. Liga:

Tomasz Wisio (St. Polten) – Sankt Polten wygrało na wyjeździe z Kapfenberg 3:1. Tomasz Wisio wszedł na boisko w 61. minucie spotkania. Po 5 kolejkach Sankt Polten zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów.

Belgia:

Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Mechelen przegrało na wyjeździe z Lokeren 0:2. Rafał Wolski wszedł na boisko w 66. minucie meczu. Mechelen po 4 kolejkach ma na swoim koncie 3 punkty.

Chiny:

Super League:

Mateusz Zachara (Henan) – Henan Construction przegrał na wyjeździe z Guizhou Renhe 0:2. Były napastnik Górnika Zabrze rozegrał całe spotkanie w drużynie gości. Henan po 23 kolejkach zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Dania:

Piotr Parzyszek (Randers) - Piotr Parzyszek zadebiutował w duńskiej drużynie wchodząc w 87. minucie meczu przeciwko Odense Boldklub. Randers wygrało 3:2. Randers z siedmioma punktami zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes wygrało 1:0 z Montpellier, a zwycięskiego gola zdobył Kamil Grosicki. Polak wszedł na boisko w 73. minucie, a 12 minut później cieszył się ze zdobytego gola na wagę 3 punktów.

GOL GROSICKIEGO [WIDEO]

Holandia:

Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Gol Arkadiusza Milika w meczu Ajax Amsterdam – Willem II Tilburg. Ajax wygrał 3:0, a 21-letni napastnik wpisał się na listę strzelców w 18. minucie. Polak zszedł z boiska w 82. minucie spotkania.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam zremisował na własnym obiekcie z AZ Alkmaar 2:2. Filip Kurto rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy.

Sebastian Steblecki (Cambuur) – Cambuur przegrało u siebie z Feyenoordem Rotterdam 0:2. Sebastian Steblecki przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało na wyjeździe z Heraclesem 0:3. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut na środku obrony NEC.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht zremisowało u siebie z Heerenveen 1:1. Filip Bednarek cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Islandia:

2. Liga:

Tomasz Łuba (Olafsvik) – Lider 2. ligi islandzkiej wygrał na wyjeździe z Bolungarvik 5:1. Tomasz Łuba rozegrał całe spotkanie w barwach gości.

Maciej Majewski (Grindavik) – 26-letni golkiper rozegrał całe spotkanie w przegranym meczu z Throttur 0:2.

Japonia:

Dywizja 2:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Wicelider 2. ligi japońskiej przegrał na wyjeździe z Avsipa Fukuoka 0:2. Kamiński rozegrał całe spotkanie w bramce Jubilo.

Łotwa:

Virsliga:

Dariusz Łatka (Jelgava) – FK Jelgava wygrała na własnym obiekcie ze Spartaksem 1:0. Dariusz Łatka rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie, a boisko opuścił w 46. minucie spotkania. Po 18 kolejkach Jelgava zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – HSV Hamburg (5:0). Reprezentant Polski

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover zremisował na wyjeździe z Darmstadt 2:2. Sobiech wszedł na boisko w 73. minucie, kilka minut później otrzymał żółtą kartkę.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Porażka Sttutgartu w meczu z Kolonią 1:3. Przemysław Tytoń sprokurował rzut karny, po którym padła pierwsza bramka dla rywala.

Paweł Olkowski (Koeln) – 68 minut Pawła Olkowskiego w meczu przeciwko Stuttgartowi. W miejsce Polaka na boisku pojawił się Zoller, który później strzelił bramkę.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na Signal Iduna Park z Borussią Moenchengladbach 4:0. Piszczek rozegrał całe spotkanie w barwach BVB.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim przegrało na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:2. Polanski asystował przy golu strzelonym przez Zubera. Były reprezentant Polski rozegrał 82 minuty.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern zremisowało na wyjeździe z Union Berlin 2:2. Kacper Przybyłko w 78. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Polak rozegrał całe spotkanie.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Mateusz Klich cały mecz przeciwko stołecznej drużynie spędził na ławce rezerwowej “Czerwonych Diabłów”.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik przegrał u siebie z RB Lipsk 0:2. Rafał Gikiewicz rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Adam Matuszczyk rozegrał 74 minuty w zespole Eintrachtu Brunszwik. Polak w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli wygrało u siebie z Greuther Furth 3:2. Waldemar Sobota rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie gospodarzy i na boisku spędził 78 minut. Sankt Pauli z dorobkiem 7 punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Piotr Ćwielong (Bochum) – VfL Bochum wygrało na wyjeździe z Freiburgiem 3:1. Ćwielong całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych lidera 2. Bundesligi.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Gol Jakuba Koseckiego w meczu Paderborn – Sandhausen (0:6). Kosecki strzelił gola na 3:0 w 18. minucie spotkania. Polak zszedł z boiska w 69. minucie meczu.

Norwegia:
Tippeligaen:

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset przegrało na wyjeździe z Aalesund 1:2. Łukasz Jarosiński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Paweł Kieszek rozegrał pełne 90 minut w bramce Estorilu Praia w wyjazdowym meczu przeciwko Benfice Lizbona. Estoril przegrał 0:4, a jeden gol padł z rzutu karnego.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Pełne 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Benfica B – Penafiel. Rezerwy Benfiki wygrały 1:0 i po 2 kolejkach mają na swoim koncie 4 punkty.

Rosja:
Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) –Bramka Janusza Gola w meczu Amkar Perm – Anży Machaczkała. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a były zawodnik Legii Warszawa wpisał się na listę strzelców w 66. minucie spotkania. Cztery minuty później Polak zszedł z boiska, a jego miejsce zastąpil Peev.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar wygrał na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg 2:0. Jędrzejczyk całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gości.

Maciej Rybus (Terek) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Lokomotiwem Moskwa i Terekiem Grozny. Maciej Rybus rozegrał całe spotkanie w barwach gości.

Marcin Komorowski (Terek) – Marcin Komorowski spotkanie przeciwko Lokomotiwowi oglądał z wysokości ławki rezerwowych Tereka.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał na własnym obiekcie z MTK Budapeszt 2:0. Michał Nalepa rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy. Po 5 kolejkach Ferencvaros jest liderem węgierskiej ekstraklasy z kompletem punktów na koncie.