Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Źródło: Foto Olimpik/X-news

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Arsenal przegrał w derbach Londynu z Tottenhamem 1:2. Wojciech Szczęsny całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych “Kanonierów”. Podopieczni Wengera zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea zremisowała u siebie z Sunderlandem 1:1. Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce “Łabędzi”.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester przegrało na własnym obiekcie z Crystal Palace 0:1. Marcin Wasilewski rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy. Leicester zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Premier League.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Porażka Ipswich Town na wyjeździe z Rotherham 0:2. Białkowski rozegrał całe spotkanie w bramce Ipswich, które spadło na 5. miejsce w tabeli.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth pokonało na wyjeździe Wigan 3:1. Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce lidera angielskiej Championship.

Tomasz Kuszczak (Wolverhampton) – Debiut Tomasza Kuszczaka w bramce Wolverhampton Wanderers. „Wilki” przegrały na własnym stadionie z Reading 1:2.

Radosław Majewski (Huddersfield) – Huddersfield wygrało na wyjeździe z Millwall 3:1. Radosław Majewski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych gości.

Arabia Saudyjska:
I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – Wyjazdowe zwycięstwo Al-Nasr Riyadh nad Najran 4:0. Adrian Mierzejewski rozegrał całe spotkanie w barwach lidera saudyjskiej ekstraklasy.

Łukasz Szukała (Al-Ittihad) – Debiut Łukasza Szukały w barwach saudyjskiego Al-Ittihad. Jego drużyna zremisowała na wyjeździe z Al-Fateh 2:2. Polski obrońca rozegrał pełne 90 minut.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Debiut Rafała Wolskiego w KV Mechelen. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała z Royal Charleroi. Polak pojawił się na placu gry w 75. minucie spotkania.

Proximus League:

Piotr Parzyszek (Sint Truiden) – Sint Truidense bezbramkowo zremisowało na własnym obiekcie z Dessel. Piotr Parzyszek rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie lidera drugiej ligi belgijskiej. Polak opuścił boisko w 63. minucie.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Gol Grzegorza Krychowiaka w meczu Getafe – Sevilla (2:1). Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 66. minucie meczu.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam wygrał na wyjeździe Go Ahead Eagles 2:1. Arkadiusz Milik pojawił się na boisku dopiero w 81. minucie. Ajax zajmuje drugie miejsce w lidze ze stratą 12 punktów do PSV Eindhoven.

Sebastian Steblecki (Cambuur) – Cambuur przegrało na wyjeździe z Feyenoordem Rotterdam 1:2. Sebastian Steblecki wszedł na plac gry w 81. minucie.

Eerste Divisie:

Filip Bednarek (Jong Twente) – Porażka Jong Twente z Almere 0:3. Bednarek rozegrał całe spotkanie w bramce juniorów Twente.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał z VfB Stuttgart 2:0. Kapitan reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie w barwach lidera niemieckiej ekstraklasy.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmunt pokonała na wyjeździe Freiburg 3:0. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie w zespole z Dortmundu, w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Jakub Błaszczykowski (Borussia) – Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku w 68. minucie, zastępując Kampla. Borussia zajmuje 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów po 20 kolejkach.

Artur Sobiech (Hannover) – Gol Artura Sobiecha w przegranym meczu z Hamburgiem 1:2. Polski napastnik wszedł na plac gry w 63. minucie i po 180 sekundach gry zdobył kontaktowego gola.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Werder Brema wygrał z Bayerem Leverkusen 2:1. Boenisch spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych „Aptekarzy”.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Porażka Hoffenheim w wyjazdowym meczu z Wolfsburgiem 0:3. Polanski rozegrał całe spotkanie, w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Paweł Olkowski (Koeln) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Koeln – Paderborn. Paweł Olkowski rozegrał pełne 90 minut.

Sławomir Peszko (Koeln) – Sławomir Peszko całe spotkanie przeciwko Paderbornowi oglądał z wysokości ławki rezerwowych Kolonii.

2. Bundesliga:

Martin Kobylański (Union Berlin) – Gol Martina Kobylańskiego w meczu Union Berlin – VfL Bochum (2:1). Kobylański wyszedł na boisko w 46. minucie, a na listę strzelców wpisał się cztery minuty później. Polak zanotował asystę przy golu na 2:1 dla stołecznego zespołu.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Debiut Waldemara Soboty w Sankt Pauli. 27-latek rozegrał 81 minut. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała na wyjeździe w meczu przeciwko Sandhausen.

Piotr Ćwielong (Bochum) – Piotr Ćwielong rozpoczął spotkanie z Union Berlin w wyjściowej jedenastce VfL. Były zawodnik Śląska Wrocław zanotował asystę przy golu Selima Gunduza. Ćwielong zszedł z placu gry w 70. minucie.

Kacper Przybyłko (Greuther) – Greuther Furth przegrało na własnym obiekcie z Ingolstadt 0:1. Kacper Przybyłko wszedł na boisko w 70. minucie.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik przegrał na własnym obiekcie z Kaiserslautern 0:2. Rafał Gikiewicz rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. Eintracht zajmuje 5. miejsce w tabeli.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf zremisowała na wyjeździe z Karlsruher 1:1. Adam Bodzek rozegrał całe spotkanie w bloku defensywnym Fortuny.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia przegrał u siebie z Bragą 0:2. Paweł Kieszek rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. Estoril zajmuje 10. pozycję w ligowej tabeli.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – 90 minut Pawła Dawidowicza w rezerwach Benfiki. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z Academico Viseu 0:2.

Szwajcaria:
Super League:

Daniel Dziwniel (Sankt Gallen) – St. Gallen przegrało u siebie z FC Zurich 1:4. Dziwniel całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych swojego nowego klubu.

Turcja:
Super Lig:

Ludovic Obraniak (Rizespor) – 90 minut Ludovica Obraniaka w barwach Rizesporu w przegranym meczu z Besiktasem Stambuł 1:2. Obraniak w 83. minucie został ukarany żółtą kartką. Były zawodnik Werderu wykonuje wszystkie stałe fragmenty gry w tureckim zespole.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino pokonało na wyjeździe Hellas Veronę 3:1. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut i otrzymał żółtą kartkę.

Piotr Zieliński (Empoli) – Pełne 90 minut Piotra Zielińskiego w wygranym przez Empoli meczu z Ceseną 2:0. Empoli awansowało na 15. pozycję w ligowej tabeli.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma wygrała na wyjeździe z Cagliari 2:1. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych wicelidera Serie A.

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria zremisowała na własnym obiekcie z Sassuolo 1:1. Wszołek cały mecz spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Serie B:

Bartosz Salamon (Pescara) – Pescara zremisowała na własnym obiekcie z Cittadellą 1:1. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut.

Tomasz Kupisz (Cittadella) – 90 minut Tomasza Kupisza w meczu przeciwko Pescarze.

Mateusz Lewandowski (Entella) – Entella wygrała u siebie ze Spezią 2:0. Mateusz Lewandowski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Michał Lewandowski (Crotone) – Crotone przegrało przed własną publicznością z Bolonią 0:2. 18-letni golkiper całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy. Crotone zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów.