Jakub Stolarczyk zagrał w 3. rundzie Pucharu Anglii w barwach Leicester City. Polski bramkarz zanotował solidny występ

Jakub Jabłoński
Jakub Stolarczyk w pierwszym składzie Leicester w Pucharze Anglii. Polak bohaterem! Youtube/Leicester City (screen)
Puchar Anglii. Jakub Stolarczyk wystąpił od pierwszej minuty meczu 3. rundy Pucharu Anglii w barwach Leicester City przeciwko Millwall. "Lisy" wygrały ostatecznie 3:2, a polski bramkarz nie raz ratował z opresji swoją drużynę.

Puchar Anglii. Millwall - Leicester City 2:3 (0:2)

Spotkanie rozpoczęło się niemal idealnie dla drużyny Polaka. "Lisy" błyskawicznie objęły prowadzenie za sprawą bramek autorstwa Cesare Casadeiego w 10. minucie oraz Ricardo Pereiry w 39. minucie. Jak się spisał nasz rodak między słupkami Leicester? Polski bramkarz trzeba przyznać miał naprawdę masę roboty. Gospodarze co i rusz stwarzali sobie swoje sytuacje. W pierwszej połowie za każdym razem 23-letni golkiper z Polski wychodził zwycięsko i schodził na przerwę z czystym kontem.

W drugiej połowie Stolarczyk również pokazał się z dobrej strony. Millwall ruszyło do jak najszybszego odrabiania strat z pierwszej połowy, co w konsekwencji im się udało. W 56. minucie do siatki polskiego bramkarza po rzucie rożnym trafił Duncan Watmore i natchnął drużynę gospodarzy do jeszcze lepszej, ofensywnej gry.

Mecz się rozkręcił. Gospodarze walczyli

Przyjezdni jednak nie chcieli dać za bardzo rozwinąć skrzydeł gospodarzom. "Lisy" błyskawicznie odpowiedziały za sprawą Thomas Cannon dosłownie pięć minut po utracie bramki przez swoich kolegów z defensywy. Irlandczyk wykorzystał znakomicie okazję wypracowaną przez swoich partnerów i nie dał żadnych szans golkiperowi rywali.

Stolarczyk dwoił się i troił, aby dokończyć mecz tylko z jedną straconą bramką. Koło 80. minuty nawet w kapitalny sposób wygrał pojedynek "sam na sam" z napastnikiem gospodarzy. Polski bramkarz zrobił tzw. "pajacyka" niczym Artur Boruc i pewnie wyjaśnił sytuację. Ostatecznie musiał uznać drugi raz wyższość rywali. W 86. minucie bramkę kontaktową zdobył Zian Flemming, który kapitalnie odnalazł się po stałym fragmencie gry.

Na co dzień w barwach Millwall występują również inny Polak - Bartosz Białkowski. Ostatecznie popularny "Białek" na mecz z "Lisami" nie znalazł się w kadrze. A szkoda. Byśmy mieli "polski mecz" w Pucharze Anglii! Ostatecznie do następnej rundy przeszła ekipa Stolarczyka.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Przedstawiamy listę piłkarzy, którzy zadebiutowali w reprezentacji Polski w kończącym się roku kalendarzowym. Selekcjoner Michał Probierz uratował ten rok! Kliknij w strzałkę po prawej stronie i zobacz, kto miał niebywałe szczęście i zagrał z orzełkiem na piersi

Reprezentacja Polski. Oto piłkarze, którzy zadebiutowali w r...