Jarota znów górą w starciu z Chrobrym

Kamil Bachorz
Jarota Hotel Jarocin
Jarota Hotel Jarocin Szymon Gruchalski / Polskapresse
Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Tym razem podopieczni Czesława Owczarka pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów 1:0. Jedyna bramka w tym meczu padła w 85. minucie. Samobójczego gola strzelił wtedy Adam Samiec.

Wtedy piłkę z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Damian Nawrocik. Tam głową strącił ją Adam Samiec. Piłka po strzale zawodnika Chrobrego wpadła do siatki. Tym samym podopieczni Czesława Owczarka wyszli na prowadzenie. Pierwsza połowa było mało emocjonująca. Choć obydwie drużyny atakowały, to brakowało strzałów na bramkę rywali. W 37. minucie groźnie na bramkę rywali uderzał Damian Nawrocik.

W tym meczu więcej groźnych sytuacji już nie było i piłkarze Jaroty Hotel Jarocin drugi raz w tym sezonie pokonali Chrobrego Głogów 1:0 (w pierwszym meczu bramkę dającą zwycięstwo strzelił Krzysztof Czabański). - Na pewno daliśmy z siebie wszystko w tym dniu - mówił po meczu Owczarek.

- Nie było to porywające widowisko. Jednak gospodarze także nie zachwycili. Mieli jedną groźną sytuację, w której bardzo dobrze zachował się Dariusz Brzostowski i obronił ten strzał - dodał szkoleniowiec Jaroty.

Dzięki tej wygranej piłkarze Jaroty Hotel Jarocin dopisali sobie do swojego konta kolejne trzy punkty. Teraz zajmują siódme miejsce z dorobkiem 30 punktów. - Patrzymy w górę tabeli. Trzeba stawiać sobie jakieś cele. Mamy teraz dobrą passę. W ostatnim meczu z Rakowem będziemy chcieli udowodnić, że nie jest to przypadek - podkreślił Czesław Owczarek.