Kiepskie widowisko na Old Trafford. Skromna wygrana Manchesteru z Reading [ZDJĘCIA]

Mateusz Cieślak
Sprawa mistrzostwa Anglii zdaje się być przesądzona. W 30. kolejce lider tabeli Manchester United skromnie pokonał przed własną publicznością ekipę Reading 1:0. Niewiele wcześniej goniący go lokalny rywal, Manchester City, uległ Evertonowi 0:2.

Samo spotkanie nie dostarczyło wielu emocji. Od gry podopiecznych Sir Alexa Fergusona powinniśmy wymagać nieco więcej zaangażowania, a mniej chaosu. Akcje United były niedokładne, brakowało pomysłu, który pozwoliłby łatwo rozmontować drużynę rywala.

W 21. minucie na ofensywny rajd zdecydował się defensor gospodarzy, Rio Ferdinand, który następnie wyłożył futbolówkę Wayne'owi Rooney’owi, a ten przepięknym strzałem pokonał bramkarza gości.

Niestety, była to jedyna bramka w całym spotkaniu. Pomimo średniej gry ekipy z Old Trafford goście nie byli w stanie przeprowadzić choćby jednej akcji zagrażającej bramce De Gei.

Warto zwrócić uwagę na obecność holenderskiego obrońcy w pierwszym składzie United Alexa Büttnera. Holender zaprezentował się przyzwoicie zarówno w akcjach defensywnych, jak i ofensywnych. To jego interwencja w 28. minucie przerwała dobrze zapowiadającą się akcję rywali.

Wynik 1:0 nie powinien nikogo dziwić. Minimalna przewaga piłkarzy United, którzy chyba jedną nogą stoją już na najwyższym stopniu podium tegorocznych rozgrywek Premier League została udokumentowana. Choć teoretycznie mogą jeszcze wypuścić tytuł z rąk, szanse na to są znikome, z czego zdają sobie sprawę zarówno piłkarze, trener, jak i kibice i dziennikarze.