Kolejne zwycięstwo Pelikana Łowicz

Tomasz Imiński/Dziennik Łódzki
Krzysztof Nowacki / Polskapresse
Pelikan Łowicz pokonał wczoraj 1:0 Stal Rzeszów i niezmiennie plasuje się w ścisłej czołówce II ligi. To było trzecie z rzędu zwycięstwo łowiczan na własnym stadionie. Trzecie w stosunku 1:0.

Gospodarze od pierwszych minut byli stroną aktywniejszą. Z akcji łowiczan niewiele jednak wynikało. W 12 minucie nastąpiła dłuższa przerwa w grze, bo kontuzji nabawił się Daniel Koczon.

W 27 minucie gospodarze domagali się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką jednego z zawodników gości. Sędzia był jednak innego zdania. Pięć minut później na strzał z dystansu zdecydował się Mariusz Solecki. Golkiper gości miał problemy, ale piłkę zdołał złapać.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Kluczowy dla losów całego meczu był początek drugiej części spotkania. W 46 minucie Kamil Jackiewicz otrzymał dokładne podanie w pole karne. Łowicki napastnik wycofał piłkę na 11 metr, skąd celnym strzałem popisał się Karol Kopeć. Kilkadziesiąt sekund później Kopeć popisał się udaną interwencją w obronie, podczas której nabawił się jednak urazu.

W 56 minucie goście byli bliscy doprowadzenia do remisu, na szczęście jednak dla gospodarzy Daniel Koczon nie wykorzystał idealnej sytuacji. Po stracie gola goście próbowali doprowadzić do wyrównania, ale ich akcje były nieskuteczne. Z kolei Pelikan wyprowadzał kontrataki, które też jednak kibiców nie zachwycały.

W końcówce goście postawili wszystko na jedną kartkę. Mimo oblężenia bramki Pelikana wynik nie uległ zmianie. Pelikan wygrał 1:0 i ma już na koncie 28 punktów. W ostatnim meczu rundy jesiennej, za tydzień Pelikan zagra na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Później Pelikan rozegra jeszcze zaległy mecz z Wisłą Puławy.

Pelikan Łowicz - Stal Rzeszów 1:0 (0:0)

Gol: Karol Kopeć (46)

Pelikan: Różalski - Kowalczyk, Brodecki, Ceglarz, Domińczak - Maksymow, Pomianowski (90, Mycka), Kopeć (55, Kosiorek), Adamczyk - Solecki (67, Zwoliński), Jackiewicz (76, Grenda). Trener: Grzegorz Wesołowski

Stal Rzeszów: Wietecha - Baran, Duda, Hus, Jędryas - Koczon, Krzysztoń, Lisańczuk, Persona - Prokić, Stachyra. Trener: Ryszard Kuźma.

Żółte kartki: Solecki, Kosiorek, Maksymow, Brodecki, Domińczak (Pelikan Łowicz) - Stachyra (Stal)