Lazio wygrało w derbach Rzymu

Sebastian Godyla
Bramka Miro Klose, ex Bayern Monachium w 93. minucie meczu dała Lazio zwycięstwo w Derby della Capitale. Wyniki 2:1 dla Biancocelesti to wyniki jakim zakończyło się także pierwsze spotkanie Lazio z Romą w 1932 roku.

Bramki Hernanesa i Klose dały ważne trzy punkty Rzymianom (tym niebieskim). Mimo że mecz lepiej rozpoczęli piłkarze AS Romy, mecz nie ułożył się jednak po ich myśli.

Lepiej w mecz weszli piłkarze gości. Dzięki Osvaldo podopieczni Luisa Enrique prowadzili 1:0. Piłkarz który przed sobą miał tylko Marchettiego udanie zmylił rywala i umieścił piłkę w bramce, i niczym Rodolfo Volk w 1929 roku dał prowadzenie S.A. Romie. Z tą różnicą, że wtedy Roma wygrała, tu natomiast było inaczej. Podrażnieni takim obrotem sprawy piłkarze Lazio wzięli się do pracy. Raz po raz Stekelenburga zatrudniali gospodarze. Giallorossi nie pozostawali dłużni, Jose Angel i Krkić także ostrzelali bramkę Marchettiego. Mimo to wynik do przerwy napawał optymizmem przyjezdnych, (jeśli tak można nazwać AS Romę).

Po zmianie stron obraz średnio uległ zmianie, Lazio koniecznie chciało wyrównać, Roma natomiast się broniła. Skutecznie tylko do 51 minuty. Fatalny w skutkach błąd popełnili defensorzy, a Kjaer akcję zakończył faulem w polu karnym. Pewnym egzekutorem okazał się właśnie Hernanes. Osłabiony czerwoną kartką piłkarze AS Romy dość długo się bronili, w decydującym jednak dla losów meczu momencie nie zdołali z gorącego terenu wywieźć nawet punktu. Słabo spisujący się w tym meczu Klose pokazał na co go stać.

W ten sposób 154 derby „Wiecznego miasta” przeszły do historii. I obecnie statystyka tych spotkań wygląda następująco:
154 spotkania, 57 zwycięstw Romy, 40 zwycięstw Lazio, 57 remisów, 188 – 146 w bramkach dla AS Romy.

SS Lazio Rzym - AS Roma (0-1) 2-1

STRZELCY
5' Pablo Osvaldo 1-0, 51' Hernanes (karny) 1-1, 90'+3 Miroslav Klose 2-1

KARTKI
6' Pablo Osvaldo (ż), 7' Simone Perrotta (ż), 28' Daniele De Rossi (ż), 50' Simon Kjaer (cz), 63' Cristian Brocchi (ż), 73' Djibril Cisse (ż), 78' Marco Cassetti (ż)