Bartosz Kijeski
Zobacz oceny zawodników Lecha Poznań --->
Zobacz oceny zawodników Lecha Poznań --->PAP/Maciej Kulczyński
To było fatalne zakończenie tygodnia dla Lecha Poznań. Kolejorz w niedzielnym spotkaniu przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, czyli ostatnią drużyną w tabeli ekstraklasy 1:3 (0:1). Ciężko po takim meczu kogokolwiek wyróżnić. Dla Lecha porażka ze Śląskiem była czwartą porażką z rzędu w pojedynku z tą drużyną.

Kolejorz potwierdził, że jest w wyraźnym dołku. Po słabym spotkaniu ze Spartakiem Trnava (1:3), lechici nie porwali nas w wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław. Poznaniacy zagrali ponownie bez agresji, charakteru oraz większego zaangażowania. Pierwsza połowa to absolutna bezsilność Kolejorza. Może optycznie Lech miał przewagę, jednak nic z niej nie wynikało. Niebiesko-biali mieli szczęście, że ich rywal nie jest w formie. To jednak wystarczyło, aby wpakować Lechowi bramkę.

Tak było w 37. minucie, kiedy Patryk Janasik dokładnie wrzucił piłkę na głowę Erika Exposito, a ten z najbliższej odległości pokonał Bartosza Mrozka. Obrona Kolejorza nie należała w tym meczu do tych solidnych. Było sporo błędów, nerwowości i niedokładności.

Po przerwie poznaniacy szybko wyrównali. Jedenastkę, wywalczoną przez Filipa Szymczaka, na gola zamienił Kristoffer Velde, który ponownie nie zagrał, tak jak potrafi. Lechitom zabrakło jednak determinacji, aby pójść za ciosem. Zrobił to natomiast Śląsk, który na kwadrans przed końcem wpakował piłkę do siatki po raz drugi. W doliczonym czasie, gry Lecha dobił Patryk Szwedzik. Śląsk dzięki tej wygranej zainkasował w tym sezonie po raz pierwszy trzy punkty.