Lech Rypin lepszy od Bytovii w meczu "na szczycie"

Marcin Rekowski/Dziennik Bałtycki
Bytovia straciła fotel lidera 2. ligi
Bytovia straciła fotel lidera 2. ligi Tomasz Bołt/Polskapresse
Zawodnicy Lecha Rypin pokonali na wyjeździe Bytovię Bytów 3:2. Mecz był wyjątkowo trudny, ponieważ od pierwszego gwizdka piłkarze musieli grać na przemokniętej murawie.

Pierwszych kilkanaście minut gry pokazało, że warunki na boisku dyktują piłkarze Lecha, co potwierdziło się w piętnastej minucie, kiedy Paweł Tabaczyński umieścił piłkę w siatce bramkarza Bytovii, Macieja Gostomskiego. Od tego momentu podopieczni Waldemara Walkusza starali się zremisować, jednak w 34 minucie drugiego gola dla gości strzelił Jakub Bojas. Do końca pierwszej połowy gospodarzom nie udało się już strzelić bramki. W towarzystwie ulewnego deszczu zeszli do szatni.

Chyba nikt nie spodziewał się, że druga połowa meczu będzie tak emocjonująca. Bytovia rozpoczęła od ataku, co po chwili przyniosło oczekiwany rezultat. W 47 minucie kontaktową bramkę, po zagraniu Mariusza Szmitke, zdobył Robert Hirsz. Niespełna 10 minut później sędzia podyktował jedenastkę, ponieważ w polu karnym przeciwnika faulowany był Jakub Kaganek. Lidera drugoligowego zestawienia do remisu doprowadził Dawid Ambroziak, który zdecydowanym strzałem umieścił piłkę w siatce bramkarza gości. Kiedy wydawało się, że wstrząśnięty zespół Waldemara Walkusza zmiażdży przeciwnika, na 15 minut przed końcem meczu kolejną bramkę zdobył Paweł Tabaczyński, który dał prowadzenie drużynie Lecha.

Chociaż piłkarze Bytovii robili co mogli, nie pomogły nawet cztery minuty doliczone przez sędziego do regulaminowego czasu gry. Bytovia przegrała 2:3.

Drutex-Bytovia - Lech Rypin 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 - Tabaczyński (15), 0:2 - Bojas (34), 1:2 - Hirsz (47), 2:2 - Ambroziak (54 - karny), 2:3 - Tabaczyński (74)

Drutex-Bytovia: Gostomski - Kowalski (63. Kołodziejski), Łapigrowski, Wróbel, Szmidke, Kaganek (61. WróblewskiI), Kajca, Pietroń, Ambroziak (57. BarbosaI), Pięta, Hirsz

Lech Rypin: Szymański - Ragaman, Pakosz, Filipiak (8. Tabaczyński), Wrzesiński, AtanackovicI, Fredyk, MoszczyńskiIII, Bojas (75. Adamiec), Bojaruniec, Grube