Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Legia zagra w niedzielę w...

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Legia zagra w niedzielę w Gdańsku bez swoich kibiców. Decyzja wojewody wywołała burzę

Zdjęcie autora materiału

Ewa Andruszkiewicz

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

na zdjęciu: Sektor kibiców Legii Warszawa w Madrycie
1/3

Przejdź do
galerii zdjęć

©Szymon Starnawski /Polska Press

Decyzją wojewody Dariusza Drelicha, podjętą na wniosek pomorskiej policji, kibice ze stolicy nie będą mieli wstępu na niedzielny mecz piłkarskiej ekstraklasy między Lechią Gdańsk a Legią Warszawa na stadionie Energa Gdańsk. Służby tłumaczą, że to ze względów bezpieczeństwa, ale kibice już teraz zapowiadają, że mimo zakazu w Gdańsku się pojawią.

Legia zagra w niedzielę w Gdańsku bez swoich kibiców. Kibice zapowiadają "zwiedzanie" miasta.Z tego miejsca my, kibice Legii Warszawa oświadczamy, że 9.12, tak jak planowaliśmy, wszyscy jedziemy do Gdańska - czytamy w komunikacie, zamieszczonym przez kibiców ze stolicy na stronie internetowej legionisci.com. - Bilety zostały sprzedane, na wyjazd zapisało się ok. 1400 legionistów chętnych wspierać w niedzielę swój klub. Pociąg specjalny został zamówiony i opłacony. Trzy dni przed meczem dowiedzieliśmy się, że bez żadnego rozsądnego powodu policja po raz kolejny chce decydować, kto może oglądać mecze, a kto nie, po prostu zamyka sektor dla kibiców przyjezdnych. Jeśli bez żadnego powodu uniemożliwia nam się pójście na mecz, to na pewno znajdziemy w Trójmieście wiele innych atrakcyjnych miejsc, w których spędzimy ten niedzielny wieczór - zapowiadają kibice.

Co prawda, na kibiców Legii nałożony został wcześniej zakaz wyjazdowy na trzy mecze ligowe (była to kara za podpalenie w czasie październikowego meczu w Białymstoku dwóch flag Jagiellonii), który miał przestać obowiązywać dopiero po spotkaniu w Gdańsku, ale decyzją Komisji Ligi zakaz ten został na mecz z Lechią zawieszony, żeby kibice mogli obejrzeć hitowy mecz w Lotto Ekstraklasie.

Do tego jednak ostatecznie nie dojdzie, bo postanowieniem wojewody pomorskiego, Dariusza Drelicha, sektor gości zostanie na niedzielny mecz zamknięty.

Legia zagra w niedzielę w Gdańsku bez swoich kibiców. Co na to władze klubu?Do sprawy, poza samymi kibicami, odniosły się już także władze warszawskiego klubu.
- Z niezrozumieniem i niepokojem przyjęliśmy informację, że wojewoda pomorski podjął na wniosek policji decyzję o zamknięciu sektora gości podczas niedzielnego meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Legią Warszawa. Nie znamy podstaw tej decyzji i nie widzimy żadnych przesłanek do jej podjęcia - czytamy w oficjalnym komunikacie Legii. - Jako Legia Warszawa nie mieliśmy też żadnej możliwości wypowiedzenia się w sprawie decyzji wojewody ani odwołania od niej. Jeśli w tej sytuacji dojdzie do wyjazdu kibiców do Gdańska, jako klub nie możemy brać za to żadnej odpowiedzialności. Zamykanie sektorów z pewnością nie poprawi frekwencji na polskich stadionach, a robienie tego cztery dni przed meczem i bez merytorycznego uzasadnienia tworzy zdecydowanie więcej zagrożeń niż dopuszczenie do kibicowania swojej drużynie podczas meczu - przekonują władze klubu.

Hit Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Bez kibiców z Warszawy. Wojewoda zamknął sektor!Legia zagra w niedzielę w Gdańsku bez swoich kibiców. Mogą zakłócić porządek publiczny?O komentarz poprosiliśmy przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.
- Na podstawie art. 34 ust. 1 pkt. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, w przypadku negatywnej oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w związku z planowaną lub przeprowadzoną imprezą masową, wojewoda może w drodze decyzji administracyjnej zakazać przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności w całym obiekcie lub w jego wydzielonych sektorach - informuje Małgorzata Sworobowicz, rzecznik wojewody. - Wojewoda pomorski uznał, że zachodzące okoliczności stanowią wystarczające przesłanki negatywnej oceny stanu bezpieczeństwa w związku z planowaną imprezą masową oraz stwierdził, że zostały one potwierdzone oświadczeniem innego organu administracji publicznej powołanego do ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, tj. policji. Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że zachowanie kibiców podczas planowanego meczu Lechia Gdańsk –Legia Warszawa może zakłócić porządek publiczny. Klub Lechia Gdańsk w przekazanej wojewodzie opinii nie wniósł zastrzeżeń, ani uwag do prowadzonego postępowania administracyjnego, a od wydanej decyzji nie wpłynęło odwołanie – dodaje.

Legia zagra w niedzielę w Gdańsku bez swoich kibiców. Policja: chodzi o względy bezpieczeństwa.Zdaniem pomorskiej policji wojewoda podjął słuszną decyzję.
- Chodzi o względy bezpieczeństwa. Ten mecz miał się od samego początku odbyć bez kibiców przyjezdnych, ale Komisja Ligi w ostatniej chwili zmieniła zdanie. Zdając sobie sprawę z wrogości, jaka panuje między kibicami tych dwóch klubów, skierowaliśmy prośbę do wojewody, aby wziął pod uwagę możliwość skorzystania z odpowiednich przepisów prawnych, aby zapobiec ewentualnym, prawdopodobnym starciom kibiców. Jeżeli kibice Legii i tak do Gdańska przyjadą, będziemy gotowi do zabezpieczenia terenu miasta, ale lepiej by było, żeby do tego przyjazdu nie doszło - komentuje nadkom. Maciej Stęplewski z biura prasowego pomorskiej policji.

ZOBACZ TAKŻE: Real Madryt - Legia Warszawa. Kibice mistrza Polski zatrzymani w Madrycie!
ZOBACZ TAKŻE: Blady strach w Madrycie. Hiszpanie drżą przed kibicami Legii. "Zrobili z Neapolu miasto horroru"

Press Focus / x-news


POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


Komentarze (15)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Legia Mistrz

Ona (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Widać jak boją się kibiców Legii,skoro nie chcecie nas wpuścić na Wasze stadiony.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nienormalne

Slav (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Pozew zbiorowy o zwrot kosztów powinien nauczyć, że stadiony są publiczne i wybudowane z podatków wszystkich obywateli.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
seksualnie.eu

mil (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Chcesz się spotykać na realne spotkania ? Szukasz kobiety z Twoich okolic ? wejdz na seksualnie.eu i zacznij się umawiać

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Leszcze

Pietras (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

Czego się boicie? Czego, najlepszych kibicow w tym kraju? Do nas wchodzi kazdy i nigdy nie ma problemu. To jest chore. Psy nie potrafią zabezpieczyć 1400 osób? To za to teaz beda musieli...rozwiń całość

Czego się boicie? Czego, najlepszych kibicow w tym kraju? Do nas wchodzi kazdy i nigdy nie ma problemu. To jest chore. Psy nie potrafią zabezpieczyć 1400 osób? To za to teaz beda musieli zaangażować 5 razy tyle ludzi zeby pilnować miasta.. a i tak nie upilnuja bo nasza policja nadaje sie do dawania mandatow za piwo pod sklepem..do niczego inego. Szacunku nie zaznacie i nigy nie bedziecie mieli poparcia spoleczenstwa. Przy was ludzie czuja sie zagrożeni a nie bardziej bezpieczni..zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
SKANDAL

LG KIBIC (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

MY KIBICE LECHII UWAŻAMY ŻE DECYZJA pisowskiego WOJEWODY JEST SKANDALICZNA !!! MYŚLĘ ŻE TO ZEMSTA NA KIBICACH LEGII ZA OSTATNIE WYBORY LOKALNE POZDRAWIAM KIBICÓW OBU DRUŻYN !


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
MY Kibice Lechii uważamy że decyzja wojewody jest właściwa! Myślimy że to rozsądna decyzja oparta na

LG Kibice (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

Kibice Legii to niszczyciele wszystkiego.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Hej

Hej (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

Zweryfikowane Kobitki z Twojej okolicy szukają towarzystwa.

www.onatakty.1K.pl
.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.
Zupełna anonimowość
Darmowy dostęp, Setki ofert z całego kraju.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Lenie

Delegat (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

To teraz kto weźmie odpowiedzialność jak zgraja kibiców Legi w Trójmieście zjawi sie w niedzielę ?? Chyba kaski zdaja sobie z tego sprawe ze przez ich lenistwo (najlepiej nie wpuścić i koniec), ta...rozwiń całość

To teraz kto weźmie odpowiedzialność jak zgraja kibiców Legi w Trójmieście zjawi sie w niedzielę ?? Chyba kaski zdaja sobie z tego sprawe ze przez ich lenistwo (najlepiej nie wpuścić i koniec), ta grupa gdzieś się musi podziac no chyba że załatwia im przymusowe postoje w szczerym polu aby celowo nie dojechali. Piłka nożna dla kibiców precz z ps......... !zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Narażają się na zatrzymanie pociągu.

Kitt (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

A rano do roboty....

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Piłkarze Lechii robia sobie armosfere

Żenuła (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

Z Arka bez kibiców teraz z Legia... szkoda słów boją się by przy złym wyniku piłkarze nie polamali sobie nóg że strachu... śmierdzi przekretem!!! Będę kibicował eLce!!!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Gonić chuliganów ze stadionów

Ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

Na zawsze

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Białe kaski

ACAB (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

Brawo, policja znowu poprosiła wojewodę a ten grzecznie przystał na prośbę, policjanci pewnie się ucieszyli ze problem z głowy i będzie spokój, to zobaczycie jaki będzie "spokój" jak 1300 głów z...rozwiń całość

Brawo, policja znowu poprosiła wojewodę a ten grzecznie przystał na prośbę, policjanci pewnie się ucieszyli ze problem z głowy i będzie spokój, to zobaczycie jaki będzie "spokój" jak 1300 głów z Warszawy wpadnie na ul.Długą pod fontanne Neptuna.. Powodzenia. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
bez sensu

naprawdę bez sensu (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

tyle lat nic się nie działo a na święto ekstraklasy zamykają sektor gości. Raczej nie będzie bezpieczniej z kibicami Legii pod stadionem niż zamkniętych w swoim sektorze na trybunie.

Terminarz Ekstraklasy

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Tabela Ekstraklasy

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Eliminacje Ligi Mistrzów
Eliminacje Ligi Europy
1 Lechia Gdańsk Live 32 63 18 9 5 49-30
2 Legia Warszawa Live 32 63 19 6 7 49-32
3 Piast Gliwice Live 32 59 17 8 7 50-31
4 Jagiellonia Białystok Live 32 51 14 9 9 49-44
5 Cracovia Live 32 48 14 6 12 39-36
6 Zagłębie Lubin Live 32 47 14 5 13 50-42
7 Lech Poznań Live 32 47 14 5 13 45-43
8 Pogoń Szczecin Live 32 46 13 7 12 50-48
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Spadek do 1. ligi
1 Korona Kielce Live 31 43 11 10 10 37-44
2 Wisła Kraków Live 31 42 12 6 13 57-51
3 Górnik Zabrze Live 31 34 8 10 13 37-49
4 Wisła Płock Live 31 33 8 9 14 43-51
5 Miedź Legnica Live 31 33 8 9 14 32-54
6 Śląsk Wrocław Live 31 31 8 7 16 35-39
7 Arka Gdynia Live 31 29 6 11 14 39-45
8 Zagłębie Sosnowiec Live 31 25 6 7 18 43-65
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do grupy mistrzowskiej
Miejsce w grupie spadkowej
1 Lechia Gdańsk Live 30 60 17 9 4 45-25
2 Legia Warszawa Live 30 60 18 6 6 48-31
3 Piast Gliwice Live 30 53 15 8 7 47-31
4 Cracovia Live 30 48 14 6 10 39-34
5 Zagłębie Lubin Live 30 47 14 5 11 48-38
6 Jagiellonia Białystok Live 30 47 13 8 9 45-41
7 Pogoń Szczecin Live 30 43 12 7 11 44-42
8 Lech Poznań Live 30 43 13 4 13 41-40
9 Wisła Kraków Live 30 42 12 6 12 55-48
10 Korona Kielce Live 30 40 10 10 10 35-44
11 Miedź Legnica Live 30 32 8 8 14 30-52
12 Górnik Zabrze Live 30 31 7 10 13 36-49
13 Śląsk Wrocław Live 30 31 8 7 15 35-37
14 Wisła Płock Live 30 30 7 9 14 40-49
15 Arka Gdynia Live 30 29 6 11 13 39-44
16 Zagłębie Sosnowiec Live 30 24 6 6 18 41-63

Polub nas na Fejsie!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej